Іван Марчук представить масштабну персональну виставку в Києві

Центр сучасного мистецтва M17 та портал ArtsLooker з нагоди Дня Незалежності України, 18 серпня презентують масштабну персональну виставку одного із найяскравіших представників українського мистецтва — Івана Марчука.

 

Експозиція під назвою «Музика на полотні» поєднає біля 70-ти робіт різних творчих періодів відомого майстра — вперше за тривалий час широкому колу глядачів буде доступна графічна серія «Нові експресії», створена художником ще у Нью-Йорку, живописний цикл «Погляд у безмежність», свіжі абстрактні полотна, й звичайно, неймовірні пейзажі універсального генія сучасності, кожна картина якого — глибокі філософські роздуми на вічні теми людського буття.

 

Твір Івана Марчука
Усі зображення надано організаторами

 

Постать Івана Марчука є однією із знакових в сучасному українському мистецтві. Його полотнами захоплюються сотні тисяч людей в Україні і далеко за її межами, твори експонуються у найкращих музеях світу та цінуються колекціонерами. За версією британської газети «The Daily Telegraph» Іван Марчук входить до рейтингу 100 геніїв сучасності.

 

Твір Івана Марчука

 

Художник створив власний унікальний абстрактний стиль «пльонталізм» (від діалектизму «пльонтати» — плести, заплітати, переплітати) — неймовірна складна та цікава техніка нанесення фарби тонкими кольоровими лініями, їх переплетення під різними кутами, чим досягається ефект об’ємності й світіння.

 

Відкриття: 18 серпня (п’ятниця) о 18:30. Виставка триватиме з 19 серпня по 9 вересня 2017 року.
Адреса: Центр сучасного мистецтва М17, вул. Антоновича (Горького), 102-104. Вхід вільний.

 

Іван Марчук

 

* * *

Іван Марчук — Народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Шевченка, член Золотої Гільдії Римської академії сучасного мистецтва. Його творчий доробок складає понад 5000 робіт.

 

Відомий український митець народився 12 травня 1936 році в селі Москаліївка, нині Лановецького району Тернопільської області. У 1951‒1956 роках, навчався у Львівському училищі прикладного мистецтва ім. Івана Труша. Після служби в армії продовжував навчання у Львівському інституті прикладного мистецтва, який закінчив у 1965 році. У 1965—1968 рр. працював в Інституті надтвердих матеріалів НАН України, у 1968‒1984 — на Київському комбінаті монументально-декоративного мистецтва. З 1984 р. — займається творчою діяльністю. Провів величезну кількість персональних та колективних виставок. У 1989‒2001 рр. мешкав у Австралії, Канаді й США, де його творчість мала грандіозний успіх. Сьогодні живе й працює в Києві.