ІЗОЛЯЦІЯ відзначить третій рік діяльності у вигнанні
9 червня 2017 року фонд ІЗОЛЯЦІЯ відзначає третій рік діяльності у вигнанні. У цей день у 2014 році територію заводу ізоляційних матеріалів у Донецьку, на якому розміщувався фонд, захопили озброєні представники самопроголошеної "Донецької Народної Республіки", заявляючи про свій намір використовувати приміщення для зберігання російської гуманітарної допомоги. Насправді територія досі використовується як військова база, в’язниця, склад крадених авто та місце зйомок російських відео-фейків. Евакуювавши команду, ІЗОЛЯЦІЯ продовжила роботу за межами Донецька, здійснюючи свою діяльність на Сході України, у Києві та за кордоном.
Фото: Destinations.com.ua
День ІЗОЛЯЦІЇ — це нагода згадати донецький період діяльності фонду (2010‒2014) та зібрати друзів. Традиційна ретроспективна програма цього року присвячена міжнародній резиденції "Мінлива хмарність" (2011), куратором якої був Борис Михайлов, класик сучасної концептуальної фотографії, лауреат премії Hasselblad, який представляє національний павільйон України на Венеційській бієнале 2017 року. Проект відображав рефлексії вісьмох учасників резиденції з семи країн світу – їхні переживання у ході дослідження кількох міст Донецької області. Одним із об’єктів дослідження став покинутий Палац культури у Горлівці.
Фотовиставка "Будинок культури" складається з робіт Флавії Жункейра, Андрія Логінова, Марко Цитрона, Марини Блек, Діми Сергєєва та Жани Кадирової. Фотографії, зроблені у різний час, фіксують процес поступового занепаду будівлі горлівського Палацу культури, збудованого 1951 року. Будинок культури видається одним із тих фантомів минулого, яким протистояла ІЗОЛЯЦІЯ, працюючи в Донецьку, і до осмислення яких фонд закликає у своєму новому періоді, перебуваючи у Києві. Окремою ремаркою до виставки є робота Жани Кадирової "Дошка пошани", що виставлялася у Донецьку і постраждала під час захоплення ІЗОЛЯЦІЇ у 2014 році. Робота експонується у невідреставрованому вигляді як документальне свідчення про події трирічної давності.
До третьої річниці діяльності фонду в вигнанні художник APL315 створив новий мурал поруч із креативною спільнотою IZONE. Робота відтворює графіті з написом ІЗОЛЯЦІЯ на території заводу ізоляційних матеріалів у Донецьку, яку APL315 створив у 2011 році. Інсталяція з залізобетонних блоків була однією з візитівок фонду в Донецьку. У 2014 році після захоплення території ІЗОЛЯЦІЇ інсталяцію розібрали представники самопроголошеної "Донецької Народної Республіки", і бетонні блоки було використано для зведення блокпостів
Паралельно з виставкою 9 червня буде також представлено Бібліотеку ІЗОЛЯЦІЇ — інтерактивний архів проектів фонду донецького періоду: каталоги, відео, книги, фотографії.
Окрім того, цього вечора відбудеться показ фільму Андрія Горохова і групи ДДК "EURO 2012 у Донецьку". Стрічка показує місто очима його мешканців і дає унікальну можливість поглянути на повсякденне життя довоєнного Донецька під час проведення чемпіонату Європи з футболу.
Завершуватиме вечір спеціальна програма експериментальної й танцювальної електронної музики від друзів ІЗОЛЯЦІЇ майстерні ЭFIR. Свої сети представлять Stanislav Bobritskiy, Sasha Dolgiy, Dunaewsky69, Mussalina та Komitet.
День ІЗОЛЯЦІЇ пройде у креативній спільноті IZONE за адресою вулиця Набережно-Лугова 8.