Кабакови створили «Місто мрії» на шанхайській електростанції

Російські художники-концептуалісти Ілля та Емілія Кабакови представили новий проект – «Місто мрії». Він розмістився в одній із електростанцій Шанхая (Китай).

 

Ілля та Емілія Кабакови. «Занепалий янгол». Тут і далі – роботи з виставки

 

До виставки увійшли найвідоміші роботи творчого дуету: «Темна каплиця», «Ворота», «20 способів отримати яблуко при прослуховуванні музики Моцарта», «Порожній музей» тощо. У ній Кабакови демонструють світ, «зруйнований телебаченням і комп’ютерами», звертаючись до давньої китайської традиції: думати, говорити, бачити.

 

«20 способів отримати яблуко при прослуховуванні музики Моцарта»

 

«Багато років тому в мене запитали, чи може мистецтво впливати на політику. Я відповіла, що ні, але моя думка з того часу змінилася. Тут ми працюємо з уявою та утопічними ідеями», – розповідає про виставку Емілія Кабакова. – «Ми віримо, що мистецтво може впливати на світогляд, породжувати мрії, змінювати поведінку. Простіше кажучи – змінювати світ, у якому ми живемо».

 

«Темна каплиця»

 

«Манас»

 

Обидва художники народилися в Дніпропетровську: Ілля – в 1933-му, Емілія – в 1945-му. Вони співпрацюють з 1989 року. Ілля Кабаков відомий як один із найголовніших представників московського концептуалізму, Емілія Кабакова працює переважно як куратор і арт-дилер. У 1993 році митці представили Російську Федерацію на Венеційській бієнале. Нині вони живуть і працюють в США.

 

Джерело: contemporaryartdaily.com