Кахідзе та французький художник презентують парфюмерну інсталяцію

14 квітня у Галереї «parfum büro» презентують парфюмерну інсталяцію, приурочену до «Французької весни» в Україні. Проект створено на основі ароматів французьких брендів «Olibere» та «Jacques Zolty». У проекті взяли участь: Алевтина Кахідзе, Люсьєн Пігард де Губерт, Міріам Драгіна та дует Mova.

 

Ілюстрація Алевтини Кахідзе

 

​«Під час роботи над текстами для parfum büro мені вперше хотілося писати з закритими очима, щоб вся увага, почуття і думки зосереджувалися на запахах. Складно уявити більш цікаве завдання», – коментує процес створення поезії до ароматів поетеса Міріам Драгіна.

 

Французький художник Люсьєн де Губерт працював над ілюстраціями до лінії Olibere і залишився під враженням від кожного аромату: «Escapade à Byzance пов’язаний з жінками різних культур і відсилає до космополітизму Стамбулу. Il Mio Segreto витриманий у рамках строгої перспективи плану, відсилаючи до ранніх ренесансних утопій, а Balinesque нагадує південно-східну Азію, тому малюнок пов’язаний з завитками і велетенськими валунами води. Midnight Spirit зображує футуристичну вечірку з людьми з усіх куточків світу, а The Paradis Lointains' нагадав мені про печалі, які кожен відчуває, коли усвідомлює свою втрачену невинність, те, в яку далеку подорож ми вирушили, коли стали дорослими».

 

Ілюстрація Люсьєна де Губерта

 

​Лінія ароматів Jacques Zolty була створена на маленькому тихому острові Сен-Бартелемі у Карибському морі. До різних відчуттів глядача спонукають шість представлених у парфумерній інсталяції запахів: від ароматів, насичених нотами цитрусу та спецій, до заспокійливого морського бризу та свіжості океану.

 

Засновниця другої лінії ароматів Olibere Марджорі Олібер тісно пов'язана з темою кіно, оскільки досить довго керувала телевиробничою компанією у Сінгапурі. Колекція, що представлена в інсталяції, складається з п'яти ароматів унісекс. Незвична форма флаконів нагадує камеру Super 8, що натякає на «кіноминуле» автора парфуму.

 

Інсталяція представлена у Галереї parfum büro, яка є локацією однойменного проекту, що несе культуру високої парфумерії і є освітнім та розвиваючим haute parfumerie серед української аудиторії.