Каліграфія невербального. Нова виставка Наталії Корольової

10 жовтня в Музеї сучасного мистецтва в Херсоні відкривається виставка графіки Наталії Корольової “Каліграфія невербального”. До експозиції увійдуть абстрактні монохромні роботи різного формату: від зовсім камерних до метрових аркушів, виконаних рапідографом на папері. На виставці будуть представлені не лише нові роботи, але й створені понад двадцять років тому на резиденції в Базелі (Швейцарія), котрі в Україні експонуватимуться вперше.

 

"Кожен свій рух у роботі над зображенням Наталія Корольова виважує дуже ретельно і здійснює його з ювелірною точністю та концентрацією. Лінія поступово визріває, щоби потім плавно і впевнено проступити на поверхні, як капіляри, що наповнюються внаслідок ударів серця. Збираючись у пучки, вузли, сплетіння, лінії і штрихи формують монохромні текстури, подібні до вихорів на поверхні Солярісу у візуальній інтерпретації Тарковського", — коментує мистецтвознавиця Наталія Маценко. 

Наталія Корольова, із серії "Каліграфія невербального", фрагмент

 

Персональна ієрогліфіка авторки знаходиться поміж фігуративом і абстракцією, літературою і ненаративним символічним простором. Точність у візуальному полі поєднується в роботах художниці з тяжінням до метафори, небуквальності у полі смисловому. Художниця підходить до мистецтва як до інструменту катарсису і внутрішньої структуризації. Через творчий процес вона здійснює конструювання реальності та себе самої в новій якості, досягнення якої стає можливим саме завдяки художньому жесту. Самозаглибленість поєднана з прозорістю і відкритістю, що надає творам універсальності, робить їх більшими за фіксацію суб’єктивного переживання, наповнює повітрям — легким і рухливим.  

 

Наталія Корольова (нар. 1958 у м. Черкаси) — художниця, що працює переважно в графічних техніках, створюючи абстрактні і фігуративні роботи. Останнім часом сфокусувалася на створенні арт-буків з авторськими текстами. Навчалася у РХСШ (нині ДХСШ ім. Т.Г. Шевченка), 1984 року закінчила ЛДІПДМ (нині Львівська національна академія мистецтв). Тривалий час працювала викладачем малюнку, живопису та психології творчості у декількох  черкаських вузах. Живе і працює у Черкасах.

 

Приватний Музей Сучасного Мистецтва у Херсоні був заснований 5 березня 2004 року в квартирі херсонського художника Вячеслава Машницкого. З 2005 року Музей знаходиться під патронатом Херсонського обласного благодійного фонду ім. Поліни Райко. Крім постійно діючої експозиції, в Музеї проводяться виставки, перформанси сучасних художників, презентації авторських проектів, конференції, благодійні акції. У колекції музею поряд з роботами художників, що працюють в актуальних напрямках сучасного мистецтва, представлені твори художників наївного мистецтва.

 

Проект втілюється з ініціативи мистецької організації МіТЄЦ.