Картину барокової художниці продали за 2.4 млн євро на аукціоні в Парижі

Раніше невідомий автопортрет італійської барокової художницї Артемізії Джантілескі в образі святої Катерини був проданий 19 грудня в Парижі на аукціоні Дюро за рекордну суму у розмірі 2 360 600 євро (1850 млн. Євро за молот, проти приблизно 300 000 до 400 000 євро). Робота, яка датується тим самим періодом (1614-16), що й ще одна створена мисткинею картина із зображеням святої Катерини (Галерея Уффіці), була виявлена аукціоністом Крістофом Жорон-Дерем. 

 

theartnewspaper.com

 

У 1970-х роках художницю визнали другою після Караваджо серед італійських художників 17-го століття. Джантілескі є іконою феміністичних прав і художнього досягнення. Нещодавній міні-огляд  робіт музею в Museo di Roma, у якому її роботи знаходились серед інших художників тієї епохи, мав великий успіх. Її автопортрет в образі святої Катерини, однак, є найкращим з декількох нещодавно відновлених картин, включаючи Магдалину в екстазі, що також була знайдена у Франції і продана у Sotheby's Paris у 2014 році за 1 179 832 дол. США — попередній рекорд художниці.

 

Варто зазначити, що, незважаючи на популярність художниці, вона не представлена у багатьох важливих музеях: ні в Національних галереях Лондона чи Вашингтона, ні в Гетті, ні в Луврі. Хоча зображення відносно скромного розміру 71 кв.см буде приваблювати приватних колекціонерів, сподіваємось, що великі музеї будуть також зацікавлені у придбанні її творів.

 

Джерело: theartnewspaper.com