Художник-аматор атакував Марину Абрамович у Флоренції

Художник-аматор спробував напасти на Марину Абрамович під час однієї з подій відкриття її виставки у Палаццо Строцці у Флоренції 23 вересня. Згідно з повідомленнями місцевих видань, 51-річний чоловік вдарив Абрамович по голові малюнком на папері, який він створив для неї, у рамці, але без скла. Поліція заявила, що чоловік раніше був замішаний в подібних ситуаціях, але вони звільнили його, тому що художниця не захотіла пред'явити звинувачення.

 

Фото: The Art Newspaper


Абрамович сказала італійським ЗМІ, що вона посміхнулася чоловікові, який підійшов до неї, коли вона виходила з Палаццо Строцці після зустрічі з публікою, тому що вона думала, що він пропонує їй «дуже викривлений» портрет в подарунок. «Через секунду я побачила, як його вираз обличчя змінився і став жорстоким, коли він підійшов до мене дуже швидко і рішуче, — сказала вона. — Небезпека завжди трапляється швидко, як сама смерть». Незважаючи на шок, вона не постраждала.


В музеї кажуть, що охоронці «перебували на місці, і ситуація була вирішена швидко і без інцидентів». Артуро Галансіно, директор Палаццо Строцці і куратор виставки «Марина Абрамович: Чистильниця» (триватиме до 20 січня 2019 року), висловив «смуток, що така важлива виставка для Італії має бути затьмарена діями однієї людини», а також «повагу до Марини Абрамович, яка негайно зажадала зустрічі зі своїм нападником, щоб краще зрозуміти його дії».

 

Джерело: The Art Newspaper