Художник Андрій Ревенко представив живописні рефлексії на твори Хемінгуея

9 лютого у Центральному будинку художника відбулося відкриття виставк живопису Андрія Ревенка «Кольори Хема». Виставка «Кольори Хема» — це суб'єктивний погляд художника на твори Ернеста Хемінгуея. Художник занурює себе в світ літературного життя, яка несе місію дзеркального відображення нашого з вами існування.

 

Усі зображення надано організаторами

 

«Прочитання більшості книг Ернеста Хемінгуея наповнило мене особливою енергією — енергією, що виробляється станом жалю, безвиході, у яку часто занурена людина, гідна, як хотілося б, більш безпечного існування на Землі. Чим далі я віддалявся від прочитаного, тим більше боявся втратити той стан, у якому перебував, і ті почуття, яких зазнав і які залишилися в мені. У певний момент у мене виникло бажання зануритися в світ героїв і подій і, одночасно, мати можливість висловитися палітрою кольорів. Кожна робота має назву роману (оповідання), відображеного на ній. В останній десятій роботі об'єднано всю творчість Ернеста Хемінгуея так, як вона сприймається мною. Людина з самого народження «приречена» відстоювати свою життєву позицію, точку зору, обумовлені, далекими від ідеальних, взаємовідносинами людини з людиною, що найчастіше відображено в роботах ЕХ. Його герої постійно перебувають в якомусь опорі, починаючи від зіткнень з природою, як в повісті «Старий і море» — хто кого, природа людину або людина природу, фізіологічні потреби з духовною складовою, байдужість природи як спостерігача і людини, приреченої на постійну боротьбу за виживання, також, як і герої роману «І сонце сходить», що заблукали в своїй свідомості, кожен зі своєї причини, у постійному пошуку внутрішнього спокою. Після прочитання книг ЕХ ти не думаєш про завтрашній день, ти починаєш жити сьогодні і радієш всьому живому, що перебуває в благополуччі», — Андрій Ревенко.

 

 

Андрій Ревенко це художник, який прагне осягнути духовний світ сучасності в його реальній складності, який розмірковує над природою і характером гуманістичних цінностей, що накопичуються нашим суспільством, чуйний до моральних і естетичних засад нашого сьогоднішнього буття. Він розцінює творчість як один із засобів встановлення соціально значущих духовно-ціннісних орієнтацій.

 

Побачити виставку можна до 18 лютого 2018 року.