Художники розповідають про свої роботи у PinchukArtCentre
Нещодавно у PinchukArtCentre відкрився проект «Страх та надія» - групова виставка трьох українських художників, переможців Премії PinchukArtCentre: Микити Кадана, Жанни Кадирової та Артема Волокітіна. Ця виставка - реакція митців на нову соціально-політичну ситуацію в Україні, яка сформувалася в результаті кризи та останніх подій в країні.
ART UKRAINE публікує відео, де художники розповідають про свої роботи, їх концепції та історії створення, говорять про роль митця в громадських протестах, а також діляться думками про страхи та надії.
Паралельно у PinchukArtCentre працює персональна виставка Алевтини Кахідзе «TV Studios / Кімнати без дверей», яка відкриває нову серію експозицій в рамках проекту «PAC-UA Переосмислення». Ключова ідея проекту «Переосмислення» полягає у дослідженні зв’язків та впливів між українською арт-сценою сьогодення та мистецькими практиками минулого. В рамках проекту українські митці молодого покоління представляють нові твори, в яких вони переосмислюють обрані ними роботи художників попередньої генерації.
Алевтина Кахідзе звертається до інсталяції Василя Цаголова «Студія твердого телебачення» (1998), а саме до його висловлювання стосовно телебачення, згідно з яким «те, що ми розуміємо під реальністю, насправді було створено у стінах телевізійної студії». Кахідзе розвиває цю ідею: будь-яку реальність можна інсценувати, а її сприйняттям можна маніпулювати. Граючи з цією ідеєю, у своїй новій роботі Алевтина Кахідзе створює власне середовище, в якому вона поєднує трансформовану інсталяцію Цаголова з науковою фантастикою, що сформувала бачення художниці. Сполучивши наукову фантастику та «телевізійну реальність», Алевтина Кахідзе стирає межі між сконструйованою та прожитою дійсністю.
До уваги читачів також відео, де художниця розповідає про свої роботи в рамках персональної виставки «TV Studios / Кімнати без дверей»: