Художники висловилися за Британію в ЄС

14 митців із різних країн світу взяли участь в акції на підтримку Великобританії в складі Європейського Союзу. Цього місяця в країні повинен відбутися референдум, який вирішить, чи залишиться вона членом ЄС.

 

«Однією з найбільших преваг такого статусу є те, що ти вільно можеш подорожувати туди, куди забажаєш. Хто свідомо голосуватиме проти цього?» – вважає Майкл Тірні, один із найбільш перспективних молодих художників за версією Галереї Саатчі.

 

 

Таціта Дін живе в Берліні, а у 1998 році була однією з номінанток Премії Тернера. «ЄС є гарантією миру і світлого майбутнього на противагу поверненню до кривавого минулого», – говорить вона.

 

 

Ініціативу також підтримав всесвітньо відомий англійський скульптор Ентоні Гормлі: «Європейський проект є креативним і спонукає проявити уяву. Ми завжди були частиною цієї історії і повинні залишатися нею. До того ж, Великобританія відіграє ключову роль в політичних рішеннях у Європарламенті».

 

 

«ЄС став натхненником миру в післявоєнному світі. Він приносить користь для бізнеса і дає процвітання економіці, але в першу чергу тут йдеться саме про мир. Давайте об’єднаємося і залишимося в Європі», – говорить Боб і Роберта Сміт. Насправді за цим псевдонімом приховується художник Патрік Брілл.

 

 

«Ми не політики, але, на нашу думку, вихід із Євросоюзу розділить Британію», – йдеться в заяві Rankin, одного з найвідоміших угрупувань фешн- і портретних фотографів. – «Залишаючись, ми все ще будемо сильними та незалежними. До того ж, ми все ще британці».

 

 

Група ілюстраторів Dog & Rabbit висловила свою підтримку ЄС більш помірковано: «Вибір щодо того, залишатися у Європі чи ні, повинна зробити насамперед молодь. Це не повинно бути рішенням покоління, яке вже сформувалося і боїться наслідків». Ілюстратори відомі серією малюнків, присвячених розвінченню міфів про Євросоюз.

 

 

Єва Ротшильд – художниця, яка народилася в Ірландії, але в даний момент живе в Лондоні і презентує свої твори в різних частинах світу. «Великобританія – фізична частина Європи. То чому ми маємо від неї віддалятися?» – вважає вона. – «Так, у структурі Євросоюзу треба багато чого змінити, але ми все ще можемо залишатися його частиною».

 

 

Джерело: theguardian.com