Художників запрошують до «Простору уваги»

Київський арт-центр Vozdvizhenka Arts House розпочинає експериментальний освітній проект «Простір уваги». Всі заняття відбуватимуться у виставковій залі – у полі зору глядачів.

 

 

Програма буде фокусуватися на присутності твору, жесту, дії художника у публічному просторі (просторі спільного). Буде розглянута ідея виставки як основної форми репрезентації, яку приймає сьогодні мистецький процес - її релевантність та альтернативи. На практичних семінарах учасники проекту спільно тестуватимуть мистецтво як метод, інструмент чи спосіб дії через створені кураторами ситуації та провокації. Учасники зможуть розібратись, як виникає дія і як вона узгоджується з ідеєю; зрозуміти логіку створення композиції як об’єктної, так і ситуативної. Приділимо увагу питанню, як мистецькі висловлювання формують способи сприйняття. На теоретичних семінарах студенти разом із викладачами спробують прояснити, які саме смисли вкладають теоретики і практики у вираз «сучасне мистецтво» і як ці смисли впливають на обґрунтування уявлень про сутність і специфічність мистецтва. Відповісти на питання: «Що таке сучасне мистецтво?», не намагаючись знайти характерні ознаки, які би відрізнили його від періодів модернізму та постмодернізму, а, радше, розуміючи «сучасне мистецтво» як спосіб ставлення до актуальності, спосіб мислити і відчувати, спосіб дії та поведінки.

 

Куратори проекту:

 

Катерина Бадянова – мистецтвознавиця, учасниця кураторського об’єднання «Худрада», співзасновниця «Метод фонду» (м. Київ).

 

Лада Наконечна – художниця, учасниця групи Р.E.П., співзасновниця й учасниця кураторської групи «Худрада», співзасновниця «Метод фонду».

 

Для участі у проекті потрібно до 4 березня 2016 р. включно заповнити аплікаційну форму та надіслати есе на тему «Хто такий художник» (обсягом до 2000 знаків з пробілами; формат тексту MS Word) на скриньку info@32vozdvizhenka.com з темою Простір уваги 2016.

 

Початок занять – 13 березня.

 

Розклад занять:

 

Вівторок, четвер – 18:00-20:00 

Неділя – 11:00-17:00

 

Контактні телефони: 0934078711 (Дарина Якимова), 0999880836 (Станіслава Орловська).

 

Куратори курсу залишають за собою право здійснювати відбір учасників. Автори заявок можуть бути запрошені на співбесіду. До участі буде запрошено до 10 учасників.