«Хуха Моховинка». Класика української казки в форматі digital art

Нове унікальне видання казки “Хуха-Моховинка” українського письменника початку ХХ століття Василя Королів-Старого, ілюстроване Андрієм Щербаком буде вперше представлено на цьогорічному Міжнародному фестивалі “Книжковий Арсенал” 22 - 26 квітня.

 

Книга “Хуха-Моховинка” є першим кроком незалежного видавничого проекту мистецтвознавиці Мар’яни Мусій та художника Андрія Щербака, спрямованого на актуалізацію української дитячої класики та уведення її до сучасного медіа-простору.

 

Ініціатори проекту переконані, що українська дитяча література сьогодні є недооціненою, і асоціюється швидше зі зобов’язаннями шкільної програми, аніж з яскравими та привабливими героями сучасних мультфільмів, кіно, ігор та книжок.  Для того, щоб ці твори подобалися дітям по-справжньому, потрібно, аби вони мали зв’язок із глобальною візуальною та медійною культурою, яка змалечку оточує дітлахів.  

 

Андрій Щербак вже  понад 10 років працює у сфері комп’ютерних ігор та анімації і створив сотні персонажів для українських та міжнародних проектів. Тож нова Хуха-Моховинка вийшла з-під комп’ютерного олівця митця, задіяного у найсучасніших креативних індустріях. Вона цілком може стати героїнею повнометражного анімаційного кіно та улюбленицею дітлахів не лише в Україні, але й у будь-якій іншій країні світу. Адже сюжет В. Королів-Старого - універсальна зворушлива історія про добро і зло, яка набуває нового звучання в актуальній суспільній ситуації сучасної України.

 

“Хуха-Моховинка” - історія про маленьку і надзвичайно милу казкову істоту, яка втратила свій дім, однак стійко долає довгий, сповнений труднощів та пригод шлях у пошуках нового життя, вчиться вибачати і довіряти іншим. Сьогодні, коли в країні так багато дітей були змушені залишити свої оселі, адаптуватися до життя в нових умовах, ця казка є особливо повчальною. Художник Андрій Щербак - родом з Луганська, тож йому хотілося допомогти дітям-переселенцям та їхнім батькам пройти через нелегке випробування, яке випало на їхню долю. Захоплююча історія про Хуху розповідає про те, що навіть зовсім крихітна, але сильна духом істота може змінити світ довкола себе на краще.

 

Ініціаторка проекту Мар’яна Мусій зізнається, що “Хуха-Моховинка” Василя Королів-Старого - улюблена казка дитинства, яка надихнула  її до започаткування серії книг “Для дорослих дітей”. Адже і батькам, які раніше не були знайомі з творчістю В.Королева-Старого, прочитання історії Хухи принесе не менше задоволення, ніж їхнім дітлахам та стане приємним відкриттям цієї читацької весни.

 

Казка “Хуха-Моховинка” входить до збірки Василя Королева-Старого (1879 - 1943) “Нечиста сила”, що побачила світ у 1923 році. Сучасні читачі після десятиліть радянського забуття дізналися про письменника-вигнанця у 1990-му році, коли видавництво “Веселка” опублікувало цю збірку, під редакцією дослідника-україніста Федора Погребенника (1929 - 2001). В середині 2000-х років збірка творів В.Королева-Старого зазнала ще кількох перевидань.

 

Як самостійна книга казка “Хуха-Моховинка” публікується вперше. Видавці хотіли зберегти особливий колорит та настрій тексту та висловлюють щиру вдячність професору Володимиру Погребеннику за дозвіл публікації казки у редакції його батька, Федора Погребенника.

 

На Книжковому Арсеналі книгу “Хуха-Моховинка” можна знайти на стенді книгарень Чулан та Чуланчик (В6) та на стенді “Незалежні видавці: книжки поза мейнстрімом” (F09).

 

Презентація книги за участі художника Андрія Щербака та авторки проекту Мар’яни Мусій відбудеться в неділю, 26 квітня о 14.00 на Дитячій сцені. Модератор - Олексій Ананов.

 

Більше про проект – у відео.