Клуб ілюстраторів Pictoric осучаснив видатних українців на плакатах

Клуб ілюстраторів Pictoric створив серію зі 100 плакатів з осучасненими зображеннями видатних українців. Серед героїв плакатів – Тарас Шевченко, Леся Українка, Лесь Курбас, Михайло Коцюбинський, Сергій Корольов та багато інших. Вперше вони були презентовані у 2014 році у Львові. У квітні художники представлять проект «Діячі України» на V Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал».

 

Леся Українка. Плакат із серії «Видатні українці»

 

«Чуючи вислів “видатні українці”, ми уявляємо Шевченка в кожусі й шапці, Хмельницького з булавою та Лесю Українку у вишиванці. Поодинокі спроби осучаснити шаблонні портрети зі шкільних підручників були й не раз, але масштабами вони не вражали. Саме тому молоді українські художники створили серію плакатів, де відтворили сучасний погляд на діяльність видатних українців», – пояснюють ілюстратори ідею проекту.

 

Виставка проекту «Діячі України» у Львові

 

В майбутньому Pictoric планують презентувати «Діячів України» на мобільній виставці, яка охопить різні міста України: Львів, Одесу, Вінницю, Харків, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Полтава, Луцьк, Запоріжжя та інші. Зараз ініціатива клубу ілюстраторів зібрала на платформі «Спільнокошт» 33 000 грн. Зібрані кошти митці планують витратити на друк плакатів. Проект підтримує Фундація Дарини Жолдак.

 

Виставка проекту «Діячі України» у Львові

 

Клуб ілюстраторів Pictoric – це спільнота молодих ілюстраторів, дизайнерів-графіків та художників. За рік діяльності клуб організував виставку польської та української ілюстрації на Книжковому Арсеналі, виставки плакатів «Видатні діячі України», виставку української ілюстрації на фестивалі Tbilisi Book Days, майстер-класи та лекції провідних ілюстраторів та інші проекти.

 

Відеоролик проекту – за посиланням.

 

Джерело: biggggidea.com