Книги + Мистецтво: українська арт-програма на Франкфуртському книжковому ярмарку

Крім сучасної української літератури, у програмі українського стенду на Франкфуртському книжковому ярмарку також буде представлена актуальна мистецька тематика. Зокрема, видавництво Родовід за сприяння Міністерства закордонних справ України та підтримки Фонду родини Загорій представить англомовний переклад книги "Казимир Малевич. Київський період" за участі знаних у всьому світі експертів, мистецтвознавців Жана-Клода Маркаде (Франція) та Мирослави Мудрак (США), засновниці Інституту Малевича Тетяни Філевської (Україна). Серед інших мистецьких акцентів – презентації сучасної енциклопедії "Ukraine. The Best. Культурний простір від А до Я", англомовного видання книги Наталії Мусієнко "Мистецтво Майдану" за підтримки Міжнародного Фонду Відродження і сприяння МЗС України. "Родзинкою" стенду також буде експозиція найкращого книжкового дизайну, підготована Мистецьким Арсеналом та Гете-Інститутом в Україні, молоді українські ілюстратори, графічні історії Nebeskey та креативні путівники Україною від видавництва Основи.

 Функціональний дизайн цьогорічного стенду України, запропонований партнером команди культурної дипломатії Міністерства закордонних справ України, майстернею IZOLAB платформи культурних ініціатив "Ізоляція", є інтерпретацією архітектурного авангарду. Мінімалістична візуальна концепція проекту, створена Альоною Соломадіною, арт-директоркою Мистецького Арсеналу, інспірована кольоровими та типографічними експериментами Флоріана Юр'єва, самобутнього митця-дослідника, який багато років викладав на графічному факультеті Української академії друкарства в Києві.

 

Щороку ярмарок відбувається у жовтні з середи по неділю включно у місті Франкфурт-на-Майні, Німеччина. Цей традиційний захід існує з середини XV століття. Сучасний Франкфуртський книжковий ярмарок почався у 1949 році з 200 німецьких учасників. Нині протягом п'яти днів у ярмарку беруть участь понад 7 000 експонентів із приблизно 100 країн світу і більше 286 000 відвідувачів. Ярмарок вважається найбільшим у світі.