Книжковий Арсенал оголосив програму візуального мистецтва

З 17 по 21 травня в Мистецькому Арсеналі відбуватиметься VII Міжнародний фестиваль  «Книжковий Арсенал», що традиційно поєднає книговидавництво, візуальне мистецтво, графічний дизайн, музику.

 

Цього року фокус-темою фестивалю буде «Сміх. Страх. Сила», яка розкриватиметься за допомогою дискусії про  політичний карнавал, чорний гумор та явища, які створюють інтернет-фольклор і стають маркерами часу. На визначення теми вплинуло 175-річчя виходу повного видання «Енеїди» Івана Котляревського, якому буде присвячено виставку «Енеїда Базилевича», куратори Діана Клочко та Павло Гудімов. Експозиція, що складатиметься з робіт знакового українського художника, досліджуватиме витворення нового «українського козацького» міфу.  

 

Фрагмент ілюстрації А.Базилевича до «Енеїди» 


«На Книжковому Арсеналі я виступатиму як співкураторка двох великих виставкових проектів, один з них — «Енеїда Базилевича». Ми знаємо дві «Енеїди» — Вергілія та Котляревського, але є ще й третя, на прикладі створення якої ми хочемо показати, як один художник малоросійську бурлескну поему перетворив на українську. Цікаво й те, що Базилевич, по суті, створив протокомікс, у часи так званої "відлиги", тобто у 1960-ті, працював над книгою як дизайнер, розробивши, окрім іншого більше сотні ілюстрацій, також шрифтові композиції і авторський макет видання. Проілюстрована ним «Енеїда» наступного року святкуватиме п’ятдесятиріччя. Дуже важливо відзначити цю дату, адже Базилевич змінив візуальне уявлення про те, яким має бути образ українського козака. Тому ми не лише робимо експозицію, але й "книгу про книгу", де розповідатимемо подробиці, без перебільшень, епохального перекодування "Енеїди"», — розповіла ArtUkraine Діана Клочко, мистецтвознавиця, кураторка мистецьких проектів, викладачка.  

 

Фрагмент твору Вернера Клемке на обкладинці журналу Das Magazin


Також на цьогорічному Книжковому Арсеналі проходитимуть виставки «Один кілометр Перцю», присвячена легендарному журналу, «Вернер Клемке. Нестандарт», «Оноре Дом’є батько французької карикатури» про німецьку і французькі особливості карикатур, «Слухай уважно» Андрія Сагайдаковського, виставка плакатів молодих графічних дизайнерів «Сміх.Страх.Сила», міжнародна виставка ілюстрації «До речі, життя чудове», організовану Клубом ілюстраторів Pictoric.


У співпраці з Goethe-Institut в Україні за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку, фонду Buchkunst,проекту Читомо відбудеться конкурс Найкращого книжкового дизайну. До участі в конкурсі українські видавництва можуть подавати книги, які були надруковані у період з травня 2016 року по травень 2017 та створені українськими дизайнерами чи ілюстраторами.


Докладніше про гостей і програму Книжкового Арсеналу 2017.