«Книжковий Арсенал» представив Україну у Франкфурті

Фестиваль «Книжковий Арсенал» представив Україну на книжковому ярмарку у Франкфурті, що триває із 13 до 16 жовтня. Ініціативна група з Мистецького Арсеналу організувала стенд країни попри брак фінансування з боку держави.

 

Дизайн українського стенду на Франкфуртському книжковому ярмарку

 

На стенді України на Франкфуртському книжковому ярмарку представлені 40 вітчизняних видавництв: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Дух і Літера», «Комора», «Основи», «Смолоскип», «Віват», «Видавництво Анетти Антоненко», «Нора-Друк» та ін. У заходах стенду беруть участь письменники Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Ірена Карпа, Ігор Померанцев, Василь Махно та Максим Кідрук. Також українська програма складається з дискусій на тему ролі культури після Євромайдану, внутрішніх взаємовідносин між письменником і війною.

 

Партнером участі українських видавців на Франкфуртській виставці-ярмарку став НКММК «Мистецький Арсенал», який підтримав створення концепт-дизайну, друку оформлення стенду. «Графічний стиль для стенду розробила дизайнерка Альона Соломадіна. Принти для стенду створені за мотивами книжкової і промислової графіки Василя Єрмілова, всесвітньо відомого українського авангардного художника початку ХХ ст. Також Національний Центр Довженка надав нам для банерів кадри з фільмів Дзиґи Вертова «Ентузіазм. Симфонія Донбасу» і «Навесні» Михайла Кауфмана. Ми хочемо показати такий імідж України, що водночас мав би національну ідентичність, був би народним, але й авангардно переосмисленим, урбаністичним і сучасним», ‒ пояснює куратор Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» Ольга Жук.

 

«Мистецький Арсенал» є організатором однієї з найбільших подій, присвячених культурі читання, ‒ фестивалю «Книжковий Арсенал», тому ми як ніхто інший розуміємо, наскільки важливою є участь України у Франкфуртській виставці-ярмарку. «Мистецький Арсенал» не міг допустити, щоб Україна знову залишилася без стенду чи була представлена «віночками і варениками». Ми ввели в експертну групу нашого цінного колегу – кураторку «Книжкового Арсеналу» Ольгу Жук, яка ініціювала створення наймодернішого стенду. «Мистецький Арсенал» розробив бренд-стиль стенду, зовнішнє оформлення, дизайн каталогу, щоб наша країна була гідно представлена на міжнародному заході найвищого рівня. «Мистецькому Арсеналу» як головному пасіонарію країни ще й за власний кошт довелося все це надрукувати, оскільки, судячи з усього, наших ницих очільників профільних гуманітарних міністерств і відомств влаштували б і голі стіні та формальні «галочки». Проте гроші були виділені на український стенд геть не формальні і так само не формально вони були кимось засвоєні. То чим цього разу чиновники критимуть своє декларування розвитку культурної дипломатії та підтримки книжкової галузі? Але, попри все, стенд України є, бо є культурні діячі, яким не байдужа репутація України в світі»,  ‒ розповіла генеральний директор НКММК «Мистецький Арсенал» Наталія Заболотна.

 

Крім того, Франкфуртський книжковий ярмарок став партнером Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», що відбудеться 20-24 квітня 2016 року, на якому представить великий колективний стенд німецьких видавців.

 

Участь України у Франкфуртському книжковому ярмарку також підтримали Агенція Іміджу України, Асоціація видавців і книгорозповсюджувачів, Державний комітет з питань радіо і телебачення, видавництво «ВІВАТ», культурно-видавничий проект «Читомо».