Конгрес Активістів Культури-2015

28-29 червня клубі ATLAS (м. Київ; вул. Артема 37-41) відбудеться другий міжнародний Конгрес Активістів Культури. Це подія для ініціаторів та менеджерів мультидисциплінарних проектів, ініціативи яких спрямовані на зміни в країні, побудову діалогу між бізнесом, громадою та державою.

 

 

Конгрес Активістів Культури-2015 створює умови для вирішення таких завдань:

 

- Узгодити проекти та ініціативи між активістами культури для більш ефективної співпраці і множинних результатів;

- Побудувати містки між містами, країнами, поколіннями, різними спільнотами та ініціативами;

- Створити Резолюцію активістів культури як спільний план дій із досягнення змін у громадах та країні.

 

Захід буде проходити у інтерактивному форматі у чотирьох потоках, в кожному з яких спікерами будуть експерти-практики з різних галузей. Заплановано більше 30 українських та іноземних спікерів за напрямками:

 

Креативні індустрії /

 

Обговорення стану креативного сектора та можливостей його розвитку. Яким чином міжсекторальний зв’язок з іншими галузями сприяє розвитку економіки та як це може впливати на окремо взяті бізнеси та ініціативи. Завданням Конгресу є дослідження актуальності та впливу інновацій і творчості на сталий розвиток країни на конкретних прикладах і персональних історіях успіху зі сфери дизайну, урбаністики, креативних просторів, ресторанного та IT-бізнесу.

Координатор напрямку: Ярослав Белінський / belinsky@about.me

 

Арт-мобільність /

 

Роль і призначення таких міжнародних проектів, як арт-резиденції, фестивалі, симпозіуми, мобільні еко-проекти, досі породжують безліч дискусій. Досвід Західної Європи показує, що мобільні активності можуть сприяти становленню гостинності та терпимості, а Східна Європа використовує цей ресурс як можливість виходу на міжнародний арт-ринок та розвиток культури в країнах, в яких є проблема відтоку населення. В Україні, в порівнянні з країнами Євросоюзу, мізерна кількість таких проектів, але максимальна кількість проблем та викликів, які можуть бути вирішені інструментами арт-мобільності.

Координатор напрямку: Людмила Ничай / volantic23@gmail.com

 

Розвиток міст /

 

Фокус уваги на викликах для малих міст та шляхах їх вирішення, стратегуванні майбутнього, інструментах залучення громад до міської політики. Малі міста є дуже важливими, адже саме вони є осередками ідентичності народу та культури. Майбутнє малих міст лежить в площині гуртування відповідальних громад, розвитку культурних та креативних індустрій, підвищення рівня арт-мобільності, створення осередків альтернативної освіти, зміни парадигми генпланів на динамічні стратегії з партисипацією стейкхолдерів. Конгрес відкриває двері для нового рівня співпраці малих міст над спільною стратегією мережевого розвитку. Урбаністи презентують проекти міського розвитку 20 міст України. Разом з іншими напрямками ми сформуємо завдання для синергетичної співпраці в розробленні спільної стратегії сталого розвитку українських міст.

Координатор напрямку: Роман Помазан / rromuluss@gmail.com

 

Альтернативна освіта /

 

Невідповідність традиційної освіти вимогам сучасності, консервативність та забюрократизованість державної освітянської галузі спричиняє розвиток альтернативної, неформальної освіти. Завданням є проаналізувати процес зсередини. Обговорити особливості існуючих навчальних проектів у галузі культури, визначити переваги та недоліки. Розглянути можливі способи взаємодії з офіційними державними інститутами.

Координатор напрямку: Євгенія Моляр / emolyar@gmail.com

 

В рамках Конгресу також буде представлено експозицію творів сучасних українських художників Олексія Сая та Георгія Сагітова.

 

Партнери креативного параметричного зонування простору Конгресу – inLab Architects.

 

Партнери Конгресу Активістів Культури /

 

Представництво Фонду Генріха Бьойлля в Україні, Ґете-Інститут в Україні, Центр науки та мистецтв DIYA, Мала Академія Наук України, Клуб Atlas, Барбара Бар, SuperGraphica, Urban Sustain Architecture, Tabor Production, Контора Правило, b4.team, inLab Architects, Art Council Ukraine, Мистецька платформа, Український Кризовий Медіа Центр, UrbanLabKyiv.

 

Команда події /

 

Продюсер Олена Правило, архітектор Роман Помазан, дизайнер Ярослав Белінський, куратор Катерина Рай, художниця Людмила Ничай, арт-критик Євгенія Моляр, перформер Матільда, продюсер Елла Штика, активіст Микола Марусик, продюсер Тетяна Нечай, художниця Дарина Бабич, продюсер Марта Погоріла, архітектор Максим Алаторцев, продюсер Арно Люмьє, художниця Деббі Девіс та інші активісти і волонтери.

 

Запрошені іноземні гості /

 

Маркус Оертель, Елена Пагель / Kultur Aktiv / Дрезден, Німеччина / – Досвід трансформації культурного простору Німеччини, пострадянські символи публічного простору. Воркшоп з проектного менеджмента, кращі практики та різниця підходів.

 

Деббі Девіс / Нью Йорк, США / – Гід із виживання операторів культури.

 

Нупур Чаудхурі / Нью Йорк, США / – Урбаністичне планування для змін.

 

Центр Сахарова / Москва, Росія / – Дисиденти та період трансформації.

 

Марі Фоль, Божана Паневска / Trans Artists / Нідерланди / – Створення та управління арт-резиденцією (воркшоп), лекція про творчу мобільність і світову мережу арт-резиденцій.

 

Давіс Канепіс / Kaņepes Kultūras centrs / Ріга, Латвія / – Ефективні громадоутворюючі низові ініціативи.