"Контури". Андерграунд, пропаганда, виклики

2 листопада о 19.30 у культурному просторі Mezzanine відбудеться допрем'єрний показ альманаху про вуличне мистецтво "Контури".

 

 

Після Революції Гідності, війни на Сході та анексії Криму, низові ініціативи в Україні стали ще більш популярними. Новий світогляд набуває сили, але радянський підхід до спільної власності досі вважається нормою. Чиновники намагаються наслідувати популярні рухи і наймають художників для піару та пропаганди. Фільм розповідає історії з міста Маріуполя, з анексованого Криму та зі столиці України Києва. У той час як одні художники борються за місце для творчості та життя, інші привласнюють спільний простір за допомогою чиновників-популістів. Що таке революція, що таке публічний простір та яким є завдання художника у воєнний час – ось питання, що піднімаються у фільмі.

 

Альманах "Контури" складається з трьох короткометражних фільмів, зроблених діаметрально різними режисерами. Розпочинає оповідь споглядальний "Проект дощу" Олега Чорного. Гострий, журналістський "Енджой", виконаний у манері Валерія Балаяна, відомого своєю стрічкою "Хуізмістерпутін" є екватором фільму і допомагає глядачу перейти у справжній андеграунд – новели Олексія Радинського "Зсув", присвяченої спільноті художників, музикантів та перформерів, що знайшла свій притулок у гаражному кооперативі в центрі столиці.

 

Вхід на показ вільний.

Фейсбук-сторінка події.