Корейський фотограф презентує «Подих у Чорнобилі»

Фотограф із Республіки Корея Сонгте Джонг презентує виставку «Подих Чорнобиля», що стартує 19 квітня в Щербенко Арт Центрі (м. Київ; вул. Михайлівська, 22В). Проект присвячено 30-й річниця трагедії на Чорнобильській АЕС.

 

 

Автор проекту – Сонгте Джонг – приїхав до Прип’яті з метою здійснити художнє дослідження як ситуації сумнозвісного міста та його мешканців, так і катастрофи в цілому, її наслідків та слідів: «Це незвичайне місто вабило мене, тягнуло до себе спогадами з глибин моєї підсвідомості впродовж тридцяти років. І ось я вдихаю їх на сірому кордоні соціального життя, відмовившись від свого відокремленого існування».

 

«У проекті “Подих у Чорнобилі” Сонгте Джонг представив власну фото-історію про наше спільне трагедійне минуле, доторкнувшись до доль конкретних людей, які покинули рідний дім та… повернулися назад. Ця історія про життя, смерть і ту тонку грань, що їх об’єднує. Ця історія тривалістю у тридцять років: історія без сюжету та динаміки, але, тим самим, ще більш вражаюча. У двох серіях світлин – «Прип’ять» (фотознімки закинутих палат, коридорів, кімнат) та «Самосели» (фотопортрети літніх людей, які повернулися у рідні їм будинки доживати останні дні) – час ніби зупинився. Але саме так ми розуміємо, що час не щадить нічого та нікого», – повідомляє куратор проекту Марина Щербенко.

 

21 квітня, о 19:00 відбудеться презентація каталогу "Подих у Чорнобилі" в рамках VI Міжнародного фестивалю "Книжковий Арсенал" у залі "Гестальта" (Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 12).

 

Виставка «Подих у Чорнобилі» триватиме до 7 травня включно.