Козацькі та самурайські мечі схреснуться на «Шляху воїна»

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (м. Київ; вул. Терещенківська, 15-17) запрошує на виставку «Шлях воїна», що розпочнеться 11 березня. У ній покажуть колекцію козацької та самурайської зброї із зібрання Feldman Family Museum.

 

Ілюстрація до проекту

 

«Ми прагнемо показати, передусім, цінність мужності, честі, патріотизму, відданості та самопожертви в різних культурах світу, а також засвідчити особливе місце українського козацтва у світовій історії та актуальність його героїчних традицій для сьогодення», – розповідає про проект його ініціатор, меценат і колекціонер Олександр Фельдман.

 

В експозиції буде представлено близько 70 зразків козацького та самурайського озброєння. Серед японської зброї – самурайські довгі мечі таті та катана, короткі мечі вакідзасі, ножі танто та айкуті, кинджал хатівара, великі наконечники для стріл яноне, а також такі специфічні різновиди древкової зброї як нагамакі та нагіната. Найдавніші з цих японських клинків виготовлено у першій половині XV століття.


У козацькому розділі представлено шаблі, ятагани, ножі, кинджали, наконечники списів та рогатин, келепи, перначі, чекан тощо. Найдавніші експонати належать до другої половини XVI століття. Серед предметів власне українського виробництва – унікальна шабля східного типу, що датується кінцем XVII – початком XVIII століть, шестопер другої половини XVII століття та  срібний пояс, який міг належати представникам козацької старшини.

 

 

Пройти «Шляхом воїна» можна до 30 квітня. Виставка працюватиме із середи до неділі із 10:30 до 17:30.