«Культура і конфлікт: ІЗОЛЯЦІЯ у вигнанні» в Празі

З 11 червня до 20 липня фонд ІЗОЛЯЦІЯ (Донецьк, Україна) проводить інформаційну виставку «Культура і конфлікт: ІЗОЛЯЦІЯ у вигнанні», в якій досліджує тему конфлікту на Сході України та роль культури в умовах війни. Подія відбудеться в центрі сучасного мистецтва DOX (Прага, Чехія).

 

 

Проект представить роботу донецького художника Сергія Захарова — інсталяцію «Картковий будинок». Також у виставку увійшли відео-інтерв'ю з цивільними полоненими, що утримувались «ДНР» в приміщеннях ІЗОЛЯЦІЇ в Донецьку, з молодими донеччанами, а також відео з військовими, які окупували територію фонду.

 

Мета виставки — розповісти історію культурної інституції, яка опинилася в центрі конфлікту, що відбувається на Сході України. Фонд ІЗОЛЯЦІЯ, що перебуває «у вигнанні», надає можливість почути голоси Донбасу, включаючи тисячі молодих професіоналів, які виступають за єдність України та тих, хто був змушений покинути рідні міста.

 

«Культура і конфлікт: ІЗОЛЯЦІЯ у вигнанні» була вперше представлена в грудні 2014 року в Palais de Tokyo (Париж, Франція).

DOX — найбільший приватний центр в Чехії, що представляє сучасне мистецтво, архітектуру і дизайн. Інституція була заснована в 2008 році на території колишнього заводу металоконструкцій.

 

Джерело: izolyatsia.org