«Культура. Завтра» та «Український кіноплакат…» за підтримки Фонду «Розвиток України»

За сприяння Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» побачили світ два мистецькі видання: «Культура. Завтра» та «Український кіноплакат 1920-х років. ВУФКУ».

 

Книжка «Культура. Завтра» – збірник есеїв і публіцистики про те, як ми мислимо й конструюємо майбутнє країни в контексті подолання системних проблем у культурі та пошуку нових стратегій її розвитку. Серед 17 авторок і авторів текстів видання – Завен Баблоян, Ольга Балашова, Катерина Ботанова, Діана Клочко, Любов Морозова, Вікторія Наріжна, Олеся Островська-Люта, Микола Скиба та інші. Більшість текстів, що увійшли до книжки, публікуються вперше. «Культура. Завтра» видано на основі однойменного проекту дискусій та відкритих розмов із художниками, публіцистами та письменниками, заснованого у листопаді 2014 року Центром сучасного мистецтва (CSM).

 

«Культура. Завтра». Джерело ілюстрації: i3grants.org

 

Фотоальбом «Український кіноплакат 1920-х років. ВУФКУ» – це перша спроба системного представлення унікального явища кіноплакату в українській авангардній графіці. За словами Івана Козленка, директора Національного центру Олександра Довженка, до альбому увійшло понад 90 плакатів до українських фільмів 1924-1930 років: братів Стендергів, Йосипа Кузьковського, Ібрагіма Літинського, Мирона Чеповського. Для збору колекції упорядникам довелося придбати зображення у Росії, Голландії, Великій Британії та Франції.

 

Один із плакатів видання «Український кіноплакат 1920-х років. ВУФКУ»

 

Проекти реалізовано в рамках програми грантів «і3» (ідея, імпульс, інновація).

 

Джерело: i3grants.org