Культурні інституції Берліна об’єднались для боротьби з правими націоналістами

Музеї, театри, арт-галереї і культурні просториоб’єднали сили у безпрецедентній демонстрації солідарності прости зростання впливу праворадикальних груп по всій Німеччині. Більш ніж 140 представників культурних інституційу декларації, яка вийшла 9 листопада, засудили «незаконні спроби правих націоналістів використовувати мистецтво та культурні події для власних потреб».

 

Представники різних культурних сфер зібралися біля Бранденбурзьких воріт у центрі Берліна, щоб поширити документ «Берлінська Декларація Багатьох». Підписанти погодили 11 заходів, спрямованих проти праворадикальних рухів.

 

«Атакуючи культурні інституції, агенти певних соціальних візій – праві популісти – є ворожими опозиціонерами мистецтва», – зазначається у декларації. «Праворадикальні групи і партії почасти зривають події, маючи на меті перевизначати репертуар, полемізують проти свободи творчості і хочуть ренаціоналізувати культуру».

Перша "Блискуча" демонстрація Die Vielen проти правих була у травні 2018 року

Фото: news.artnet.com


«Йдеться про захист кожного з нас від праворадикальної пропаганди,– коментує художник Рауль Валх, засновник ініціативної групи Die Vielen (Об'єднання Багатьох), – усі сфери мистецького світу об’єднаються заради цього випадку».

 

Група об’єдналася під символічним прапором – золотих та срібних пледів для надзвичайних ситуацій, які зазвичай роздають біженцям. Die Vielen вибрала його як міжнародний символ толерантності та безпеки для кожного.

 

Дата для підписання декларації є символічною для багатьох німців. 9 листопада відбулося об'єднання Східної та Західної Німеччини. Хоча це також і річниця Kristallnacht (Кришталевої Ночі), коли у 1938 році нацисти спалювали і руйнували синагоги й атакували єврейські лавки та заклади.

 

На цю дату також припав Гітлерівський Пивний путч – провалене повстання у Мюнхені 1923 року. Цей день був національним святом у нацистський період. Нині нацистські апологети і нео-нацисти в цей день проводять збори, аурочистості на день возз'єднання Німеччини перенесені на початок жовтня.

 

Загальнодержавна кампанія одночасно пройшла у Дюссельдорфі, Гамбургу, Франкфурті, Дармстадті, до неї долучилися культурні інституції з усіх міст і також підписали петицію.

 

Джерело: artnet.com