Культурний Проект розкаже необ’єктивну історію сучасного мистецтва

Культурний Проект запускає курс «1839-2016. Необ’єктивна історія сучасного мистецтва». Це мистецький гід від кураторів Ольги Балашової та Лізавети Герман.

 

 

«Мистецтво ХХ століття не має та не може мати уніфікованої та визнаної всіма історії: надто багато імен та суперечливих фактів, постійно відкриваються нові подробиці художнього життя та виникають їхні несподівані трактування. На сьогодні існує безліч підходів до розуміння того, що трапилось з мистецтвом за останні півтора століття. Кожна лекція курсу – це лише ключ до розуміння одного з аспектів сучасної художньої практики, але взяти цей ключ та відкрити ним потрібні двері кожен слухач Культурного проекту зможе лише самостійно», – йдеться в описі до проекту.

 

Курс складається із 20 лекцій та 10 воркшопів, на яких слухачі зустрінуться з художниками та кураторами, потраплять за лаштунки провідних культурних інституцій, відвідають несподівані екскурсії та один фестиваль, а також спробують уявити себе художником. Курс триватиме 10 тижнів – із 22 березня до 7 червня 2016 року. Лекції проходитимуть вівторками о 19:00 та суботами об 11:00, воркшопи – суботами о 14:00. Місце проведення: Освітня станція 31В1 (м. Київ; вул. Пушкінська, 31-В-1).

 

Ольга Балашова – кандидат філософських наук, мистецтвознавець, художній критик, викладач кафедри теорії та історії мистецтва НАОМА, автор та куратор багатьох неформальних освітніх програм з мистецтва. Сфера наукових зацікавлень: мистецтво нових медіа, західноєвропейська художня культура Нового часу, українське та світове мистецтво ХХ-ХХІ століття.

Лізавета Герман – мистецтвознавець, арт-критик, аспірантка Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Досліджує історію кураторства та художніх виставок міжнародної та української арт-сцени, а також, мистецтво українського нон-конформізму. У якості координатора художніх проектів співпрацювала з галереєю Людмили Березницької, Фондом розвитку сучасного мистецтва «Ейдос», агенцією Art Management, фестивалем сучасної скульптури Kyiv Sculpture Project. З січня 2012 року – учасниця програми «Кураторська платформа» при PinchukArtCentrе.

 

Зареєструватися на курс можна тут. Інші подробиці про нього можна дізнатися за посиланням.