«Культурний проект» розкриє секрети Малевича

15 грудня о 19:00 Культурний Проект влаштує круглий стіл на тему: «Мистецтво після “Чорного квадрата”». Його учасники подискутують про лідерство у мистецтві, освіті та політиці, а також оприлюднять сенсаційну інформацію про Казимира Малевича.

 

Казимир Малевич. Автопортрет (1933). Ілюстрація: arts.in.ua

 

Ось що розповідають про захід його організатори:

 

«“Чорний квадрат” став іконою мистецтва ХХ століття, а його автор – киянин за народженням Казимир Малевич – месією нового мистецтва. Харизматичний і авторитарний, він зламав усю попередню традицію одним чорним прямокутником. І більше нікому у всій історії мистецтва не вдалося здійснити такого радикального повороту. Він поставив крапку в старому і відкрив двері новому мистецтву. За сто років мистецтво попрощалося із художником-лідером, залишило його разом із проектом модернізму в минулому. Якщо мистецтво завжди йде в авангарді розвитку суспільства, то як і коли прийде альтернатива лідерам-харизматам в політиці та бізнесі? І яка роль освіти в процесі розвитку суспільства сьогодні?».

 

Учасники обговорення:

 

Дмитро Горбачов – професор, мистецтвознавець. Спеціалізується на історії та теорії образотворчого мистецтва, консультант аукціонів Christie`s і Sotheby`s.

 

Тіберій Сільваші – український художник-абстракціоніст.

 

Олександр Саврук – декан Києво-Могилянської Бізнес Школи (kmbs), кандидат економічних наук.

 

Наталія Жеваго – засновниця освітньої організації «Культурний Проект».

 

Модератор – Тетяна Філевська, малевичезнавиця, співкуратор курсу «Київські лекції Малевича. Реконструкція».

 

Під час круглого столу також буде поінформовано щодо сенсаційної знахідки невідомих раніше статей Казимира Малевича та протоколів Київського художнього інституту 1929-1930 рр. із архіву Мар’яна Кропивницького – асистента професора Казимира Малевича.

 

Круглий стіл «Мистецтво після “Чорного квадрата”» стане завершенням проекту «Київські лекції Малевича. Реконструкція». Його приурочено до сторіччя знаменитої виставки «0,10», де Казимир Малевич вперше представив свій «Чорний квадрат».