Легендарні фотографії Крістофера Макоса вперше приїдуть в Україну

20 липня о 19:00 фонд ІЗОЛЯЦІЯ презентує виставку Крістофер Макос: Доба Енді Воргола, на якій вперше в Україні представлено роботи всесвітньо відомого американського фотографа, близького друга Енді Воргола, Крістофера Макоса. З нагоди відкриття до Києва завітає сам автор.

 

Крістофер Макос. Енді цілує Джона Леннона

Усі фотографії надано організаторами

 

Виставка складається з двох частин. У першій 20 оригінальних світлин Макоса представляють панораму богемного Нью-Йорка 1970-80-х років у момент розквіту культури поп-арту та панку; у другій 8 робіт із фотосерії Altered Images показують Енді Воргола в образі його жіночого alter ego. Сповнені дружньої невимушеності та приязні, що поєднувала Крістофера Макоса з його героями, світлини є щирими, інтимними і тонкими документами епохи, на яких, окрім Воргола, постають такі ікони сучасного мистецтва і поп-культури як Сальвадор Далі, Джон Леннон, Мік Джаггер, Лайза Мінеллі, Кіт Харінґ, Жан-Мішель Баскія, дрег-квін Дівайн та багато інших.

 

Енді Воргол

Фото: Крістофер Макос

 

Світлини з серії Altered Images, створені протягом 48 годин 1981 року в студії Макоса, зображують Енді Воргола у різних жіночих туалетах і зачісках, піднімаючи питання кросдресінгу, рольових ігор та конструювання ідентичності. Роботи інспіровані дадаїзмом та іконічною серією фотопортретів Марселя Дюшана в образі Rrose Sélavy авторства Мана Рея. Енді Воргол на фотографіях Крістофера Макоса не намагається косметикою і перуками цілковито приховати свою маскулінність — навпаки, він безстрашно демонструє свою слабкість, непевність і гендерну дуальність, притаманну кожній людині. У цій відвертості митець проявляє свою інакшість, не боячись бути тим, ким він є насправді, попри усталені норми суспільства.

 

Крістофер Макос. Жан-Мішель Баскія для FINALmagsize. 1984 

 

Виставка Крістофера Макоса багато подорожувала Європою та Америкою, долучившись до формування культурного міфу про нью-йоркський андеграунд у світі.

 

Енді Воргол

Фото: Крістофер Макос

 

* * *

Крістофер Макос (нар. 1948) — американський фотограф і художник, учень Мана Рея. Саме Макос навчив Енді Воргола фотографувати, а також познайомив його з творчістю Жана-Мішеля Баскія та Кіта Харінґа. У різний час співпрацював з такими виданнями як Interview, Rolling Stone, House & Garden, Connoisseur, New York Magazine, Esquire, Genre та People. Роботи фотографа виставлялися у Tate Modern у Лондоні, музеях Whitney й Metropolitan у Нью-Йорку та зберігаються у колекціях понад 100 музеїв світу. Енді Воргол називав Крістофера Макоса «найсучаснішим фотографом Америки».