Лекція Жільбера Гарда в Національному художньому музеї України

18 жовтня о 12 годині в Національному художньому музеї України в рамках дискусії про радянське монументальне мистецтво «Пам'ять та Простір», відбудеться лекція Жільбера Гарда «Пам'ять в небезпеці або війни пам'ятників», яку організовує платформа сучасної культури ІЗОЛЯЦІЯ.

 

Жільбер Гард розглядає скульптуру як носій офіційної пам’яті народу або країни. Згідно з  його міркуваннями, згенерований віками монументальний спадок не тільки визначає вигляд сучасного міста, але і служить комплексним історичним процесам, котрі здатні зближувати народи, пов’язувати, або навпаки, протиставляти  їхню історію та ідентичність. Після того, як він класифікував причини зникнення тих чи інших пам’ятників, науковець досліджує процеси появи та становлення історичного спадку як такого.

 

Під час лекції він підніме наступні питання: Чи належить монументальний спадок нам, чи він належить майбутньому? З чого складається пам’ять нації? Що таке конфлікт пам’яті публічного простору?

 

Жільбер Гард (нар. у 1942 р., Франція) – письменник, фотограф, історик, доктор наук, автор більш ніж двохсот публікацій в галузі вивчення ідентичності та монументального спадку Центральної та Східної Європи.  Генеральний секретар асоціації вивчення та захисту монументального спадку Пам’ять в скульптурі (Ліон). Останнім часом науковець готує до публікації комплексне фундаментальне дослідження  скульптурного спадку Європи – Пам’ять в Європейській скульптурі (Mémoire sculptée de l’Europe) за результатами однойменної конференції, що відбулася у 2001 році в Страсбурзі.

 

Вхід вільний.

Передбачений послідовний переклад російською мовою.