Літературно-мистецький фестиваль «КобзарТ»

З 28 березня по 4 квітня в Києві відбудеться літературно-мистецький фестиваль «КобзарТ» – восьмиденна акція від київської галереї «Лавра» та молодих українських митців. Фестиваль приурочено до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, проте організатори заходу пропонують неофіціозний погляд на постать українського поета і художника.


«Для нас Шевченко – не забронзовілий пам'ятник, а дуже актуальний наразі митець. Тому фестиваль «КобзарТ» став не даниною ролі Тараса Григоровича в українській літературі, образотвочому мистецтві чи громадському житті, а передовсім – майданчиком для самовираження молодих поетів, художників, кінорежисерів, театралів та музичних гуртів. Сучасні українські митці не відкидають творчості Шевченка, а по-своєму переосмислюють її. Наслідком цього переосмислення і є переважна більшість акцій, що будуть представлені на фестивалі», – відзначила директор галереї «Лавра» Тетяна Міронова. 

 

У фестивалі «КобзарТ» візьмуть участь такі українські поети молодшого покоління: Дмитро Лазуткін, Олег Коцарев, Богдан-Олег Горобчук, Павло Коробчук, Артем Полежака, Анна Малігон. Також програмою фестивалю передбачено виступ поетів старшого покоління: Сергія Пантюка та братів Капранових.

 

Театр Володимира Завальнюка в рамках фестивалю представить свою найновішу п’єсу, прем’єра якої нещодавно пройшла в Палаці «Україна»  – «Великий Льох», по однойменній містерії Тараса Шевченка. Окрім того, у ході фестивалю «КобзарТ» відбудеться показ тематичних кінострічок від фестивалю документального кіно «Kinolitopys». Музична частина фестивалю буде представлена виступами «Vivienne Mort», «Телері», «Діти Неба», «воЦап», Христини Халімонової та інших.

 

Особливе місце в програмі фестивалю «КобзарТ» відіграє виставка сучасного українського мистецтва «А ТЕПЕР? СИЛА МИСТЕЦТВА. Українське мистецтво в період кризи, роздумів та скорботи». Цей кураторський проект Райнольд Шумахера об'єднує роботи молодих художників, серед яких: Анатолій Бєлов, Данило Галкін, Ксенія Гнилицька, Леся Хоменко, Марія Куликовська, Сергій Попов, Тетяна Войтович-Беркович, Володимир Кузнєцов.

 

А у вуличній галереї «Instalazzia» від Благодійної Фундації України «Відкриті серця», що розташовується в дворику, експонуватимуть фотороботи членів Спілки фотохудожників України. 

 

Подробиці про фестиваль «КобзарТ», а також щоденну програму шукайте на офіційних сторінках фестивалю в соціальних мережах Facebook та ВКонтакте.