ЛНАМ покаже доробок студентів та випускників кафедри художнього дерева

13 лютого о 15:00 у галереї Львівської національної академії мистецтв відбудеться відкриття виставкового проекту «THE WOOD», що репрезентує доробок студентів та випускників кафедри художнього дерева ЛНАМ  на сучасному етапі розвитку.


Виставка має на меті показати високий професійний рівень студентів кафедри ХД ЛНАМ та відкрити глядачеві нові формотворчі, естетичні та концептуальні можливості традиційного матеріалу, який ніколи не втратить своєї актуальності.

 


 

Студенти кафедри засвоюють комплексне проектування меблів з масиву деревини, корпусних меблів із сучасних матеріалів, обладнання сакральних інтер’єрів споруд. В основі проектування — глибоке вивчення традицій українського мистецтва минулих століть, досягнень європейських майстрів і шкіл художнього дерева у поєднанні з сучасними і давніми технологіями обробки деревини, оздоблення і опорядження виробів.

 

Основним пріоритетом у діяльності кафедри художнього дерева є широкий діапазон рельєфної і об’ємної пластики (орнаментальні композиції, площинні рельєфи, анімалістична пластика, рельєфні і об’ємно-просторові багатофігурні композиції).

 


 


Експозиція складається із навчально-творчих робіт молодого покоління митців та демонструє широкий діапазон форм, тем,  ідей та технік із якими працюють студенти на кафедрі художнього дерева. На виставці будуть представлені декоративні панно, рельєфи, різьблений декор, скульптурна пластика, сучасні меблі, елементи предметного дизайну, концептуальні інсталяції тощо, виконані із найбільш популярного у всі часи матеріалу натурального дерева різних порід та фактур. У деяких роботах зустрічається і синтез матеріалів: поєднання із елементами металу, текстилю, скла, кераміки чи каменю.

 Вказаний проект репрезентує своєрідний зріз розвитку львівської школи художнього дерева 2000-х робіт у контексті сучасних мистецьких тенденцій то пошуку нових ідей для наповнення, нового осмислення матеріалу для формування художнього образу.

 

«Впродовж багатьох років кафедра художнього дерева здобула потужний мистецький доробок, який нам дуже хочеться показати широкому загалу. В залах галереї будуть представлені твори наших кращих студентів та випускників. Цим заходом ми прагнемо засвідчити, що у на кафедрі дерева ЛНАМ навчають мислити неординарно і створювати сучасні об’єкти, які часто перебувають на межі декоративно-прикладного, образотворчого мистецтва та дизайну, — розповів ArtUkraine куратор виставки Ігор Зварич. — Тут все: декоративних рельєфів та скульптури — до концептуальних дизайнерських меблів. Цим заходом ми також прагнемо проілюструвати творчий тандем викладача і студента та дати стимул молодим поколінням відкривати для себе нові можливості дерева як матеріалу для творчих експериментів і можливості подальшої реалізації арт-проектів».

 


 


Учасники студенти та випускники кафедри художнього дерева: Деркач С., Шавала Д., Стебелецький В., Сербан Р., Шурко О., Гураль А., Огородник С., Юськів Д., Гладій І.,  Симотюк Н., Гайдучок В., Фундак І., Юхимук Т., Гаврилюк Н., Савчук А., Тітенков Є., Федишин В., Гельчак В., Симотюк Н, Копич Д., Гнатик М., Маруняк М., Зінченко Д., Товкач І., Чука О., Перевозчикова О. та ін.


Куратори виставки: старший викладач кафедри Ігор Зварич, доцент Ігор Стеф’юк.


У рамках відкриття заплановано музичний перформанс.

 

Експозиція триватиме до 27 лютого 2017 року.