ЛНАМ продемонструє твори випускників!

19 грудня о 17:00 у галереї Львівської національної академії мистецтв відкриється проект «Спін-офф/Spin-off», що  представить творчі роботи випускників ЛНАМ, які навчались на одному курсі кафедри монументального живопису в період з 2008 до 2014 року. Експозицію формують живописні та графічні твори, інсталяція, медіа-арт тощо. Усі роботи створені вже після завершення Академії.  

 

Твір з майбутньої експозиції

 

Проект має на меті продемонструвати як трансформувалася творчість молодих художників, випускників ЛНАМ: що залишилось від здобутої мистецької освіти і чого кардинально нового вони набули.

 

Спін-офф (англ. «spin-off» − розкручуватися) − художній твір, що являє собою відгалуження від основного сюжету іншого твору. При цьому основними дійовими особами можуть стати інші персонажі.

 

Людина + мистецька освіта = творчість. Таку формулу відшукували більшість людей, які вступали в ЛНАМ на кафедру монументального живопису у 2008 році. Тепер кожен із них обрав свій шлях: хтось займається виключно живописом або графікою, інші паралельно освоїли сучасні концептуальні практики медіа-арту чи перформансу, хтось став викладачем, науковцем, дехто присвятив себе сім’ї, а дехто і зовсім відмовився від мистецтва, як діяльності особи у статусі художника. Відповідно далеко не усі випускники групи підтримали ініціативу реалізації цього проекту та подали свої роботи. Усвідомлення цих процесів еквівалентне усвідомленню понять мистецтва та мистецької освіти. Чи готове суспільство сприймати сучасне мистецтво, та чи відважиться людина піти дорогою такої творчості? На зазначені питання і намагається відповісти проект «Спін-офф».

 

Учасники проекту: Микола Грицеляк, Роман Гайдейчук, Андрій Гелитович, Арсен Береза, Гейза Дьерке,  Марія Дацюк,  Оксана Рогоцька, Настя Парута.

 

Автор концепції проекту – Андрій Гелитович.