Львівська національна академія мистецтв відсвяткувала 70 років!

16-17 листопада 2016 року Львівська національна академія мистецтв відзначала 70-річчя від дня заснування. У рамках ювілею відбувся ряд мистецьких заходів, що мали на меті комплексно репрезентувати сучасний етап розвитку ЛНАМ, трансформації глибинних традицій львівської мистецької школи та їх поєднання з новаційними практиками сьогодення.

 

16 листопада відбулося пленарне засідання Міжнародної наукової конференції «Львівська національна академія мистецтв та етапи формування національної професійної мистецької освіти», та відкриття численних проектів: виставки «Львівська школа рисунку 1947-2016 рр.», де експонуються студентські роботи відомих митців сучасності із фондів кафедри рисунку ЛНАМ, виставка творів митців-фундаторів ЛНАМ скульптура, живопис і графіка видатних представників Львівської мистецької школи із приватних збірок та фондів ЛНАМ, виставка творів художників-педагогів Косівського інституту та училища прикладного і декоративного мистецтва ЛНАМ у Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай», що репрезентує традиції і новаторство гуцульської мистецької школи на сучасному етапі розвитку, а також виставка творів сучасних художників-педагогів ЛНАМ в Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького.

 

Тут і далі — фото з подій у рамках святкування, надані ЛНАМ

 

У Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулася академія «70 років Львівської національної академії мистецтв та 140 років мистецької освіти у Галичині». З вітальним словом звернулись голова Львівської обласної державної адміністрації п. Олег Синютка, заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин, Президент національної академії мистецтв України Андрій Чебикін та ректор ЛНАМ Володимир Одрехівський.

 

 

Наступного дня, 17 листопада продовжилися секційні засідання конференції, відбувся показ мод, де було продемонстровано колекції сучасних українських дизайнерів відомих випускниць кафедри дизайну костюма ЛНАМ таких як Олена Даць, Наталі Холодило та Оксани Мухи. Також в цей день відбулось відкриття студентського проекту «Львів очима молоді» у ТРЦ «Forum Lviv» та виставки «Текстиль як зброя».

 

Урочистості з нагоди ювілею відвідали численні представники культурно-мистецької громади, художники, мистецтвознавці, музиканти, освітяни, політики, посадовці, громадські діячі, журналісти. Зокрема, привітати львівську академію приїхали представники Міністерства освіти і науки України, гості із Польщі,  керівники практично усіх мистецьких ВНЗ України (Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, Харківської академії дизайну і мистецтв, Київського державного інституту прикладного і декоративного мистецтва ім. М. Бойчука, Закарпатської академії мистецтв ім. А. Ерделі, Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва ЛНАМ та ін..)

 

 

Окрім того, 16 листопада 2016 р. Верховна Рада України ухвалила зміни до розділу 1 додатку до постанови "Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2016 році і додала до переліку відомих подій в Україні, які цього року відзначаються на державному рівні, 70 років з часу заснування Львівської національної академії мистецтв!