Лувр побив рекорди відвідуваності під час виставки Делакруа

Рекордні півмільйона людей відвідали виставку Ежена Делакруа у Луврі. До виставки було включено 180 робіт художника. Ця експозиція стала найпопулярнішою в історії музею. Вже восени вона буде представлена у Музеї Метрополітен, Нью-Йорк.

 

Ежен Делакруа, Греція на руїнах Міссолонгі (1826). Музей красних мистецтв, Бордо © Musée des Beaux-Arts, ville de Bordeaux. Cliché L . Gauthier, F . Deval.

Фото: artnet.com  

 

Лувр привернув увагу значного кола відвідувачів завдяки кліпу  Beyoncé та Jay-Z “Apesh**t”, який було презентовано цього літа. Його зйомки проводилися усередині музею, хоча роботи Делакруа не увійшли до відеоряду.


Експозицію, яка відкрилася в кінці березня і тривала до 23 липня, щодня відвідувало близько 7,200 людей. Делакруа – один із найвідоміших французьких митців 19 ст., який увійшов до історії мистецтва, у першу чергу, як автор епохального полотна «Свобода, що веде народ» (1830 р.). Проте, останні 50 років у повномасштабному вигляді ця робота ніде не експонувалася. Окрім того, ця робота також не поїде на виставку до Нью-Йорка.


Виставка, організована спільно з музеєм Метрополітен, – це амбіційна колаборація між Себастьяном Аллардом і Комом Фабром з Лувру та Ашером Міллером з Музею Метрополітен. Нью-йоркська експозиція буде меншою за обсягом – до неї увійде лише 150 робіт. Декілька наймасштабніших полотен, через їх розмір, транспортовані до Музею Метрополітен не будуть.

 

Ежен Делакруа, Алжирські жінки (1833-1834). Лувр, Париж © RMN-Grand Palais (Musée du Louvre) / Franck Raux.

Фото: artnet.com  

  

Поруч із ключовими роботами художника, до експозиції включено дві наймасштабніші – «Смерть Сарданапала» (4,1 м x 4,98 м) та «Взяття хрестоносцями Константинополя» (4,1 м x 4,98 м). Експозиція висвітлює усі аспекти творчої діяльності художника романтизму, зміну періодів зловісних робіт, робіт з політичними аллюзіями та еротизованих сюжетів.

 

Виставка в Музеї Метрополітен буде першою великою експозицією робіт Делакруа у США. Музей Метрополітен це найдоречніше для цього місце, що сприятиме збереженню та примноженню значного ажіотажу довкола експозиції, адже кількість відвідувачів тимчасових виставок Музею Метрополітен сягає 8 мільйонів відвідувачів, попри часто суперечливу політику.


Виставка «Делакруа» у Музеї Метрополітен, Нью Йорк, розпочнеться 17 вересня 2018 р. і триватиме до 9 січня 2019 р.

 

Джерело: news.artnet.com