М17 покаже «Степове необароко» одеського художника

У Центрі сучасного мистецтва «М17» (м. Київ; вул. Горького/Антоновича, 102-104) починається виставка Володимира Кабаченка «Степове необароко». Відкриття – 27 серпня о 19:00.

 

 

До нового виставкового проекту художника з Одеси увійшли близько 150 його робіт із серій «Вполювальники соняшних жаб», «Степові caprichos», «Необароко. Experience» тощо. В творчості Володимира Кабаченка реальність та ілюзія сплітаються крізь призму фольклору, язичницької міфології, християнських символів і народних мотивів (писанка, вишивання, професійний і народний іконопис, парсуна, народна картинка). Кабаченко є послідовником мистецтва українського бароко, модерну та авангарду (зокрема, Георгія Нарбута, Казимира Малевича, Давида і Володимира Бурлюків, Олександра Богомазова, Марії Синюкової, Ганни Собачко).

 

«Художник прагне “підняти завісу”, що приховує таємницю буття. У його картинах немає визначеного літературно-оповідного сюжету, проте існує мотив міфологізованої подорожі у просторі води, неба, землі. Мандруючи разом з автором у межах полотна, глядач може нескінченно розширювати його власною уявою. Така свобода схожа на глобальний політ, доторкання до зірок…Ритми степу, пагорбів народжують відчуття безмежного – того, що відсилає до переживання початку творіння. Відповідну форму для цього живописець знайшов у неопримітивізмі», – розповідають про творчість Володимира Кабаченка мистецтвознавці Андрій та Ольга Тарасенки.

 

Виставка «Степове необароко» триватиме в «М17» до 6 вересня.