Маловідому картину Артемізії Джентілескі виставлять на аукціон у Відні

Раніше не експонована картина "Лукреція" Артемізії Джентілескі (1593-1654) потрапить на аукціон вперше у своїй історії. Полотно буде виставлене в аукціонному домі "Доротеум" у Відні 23 жовтня.

 

"Лукреція" Артемізії Джентілескі

The Art Newspaper

 

Джентілескі — одна з небагатьох італійських барокових художників, відомих сьогодні, і її зображення сильних, войовничих жінок зробили її своєрідним символом жінки-класика в добу #MeToo. У рамках ширшої переоцінки творчості художниць усіх періодів, інтерес до часто жорстоких образів сильних героїнь класичної міфології на полотнах Джентілескі значно зріс лише за минулий рік. У липні Національна галерея Лондона купила автопортрет Джентілескі в образі Олександрійської святої Катерини (близько 1615-17 років) за більш ніж 3,8 млн євро. Нововіднайдену картину було продано в Парижі у грудні минулого року за рекордну суму 2,3 млн євро, що більш ніж у десять разів перевищила оцінку в 300-400 тисяч євро.

 

"Лукреція" — перше полотно Джентілескі, представлене Віденським аукціонним домом — її роботи рідко виставляються на продаж, а прейскурант Artnet нараховує 62 аукціонні записи, що являють також скромну оцінку картин. Попередня оцінка "Лукреції" у 500-700 тис. євро, за словами представників аукціонного дому є, "дуже розсудливою, але не відображає комерційної цінності, ми ж очікуємо набагато вищої".

 

Джерело: The Art Newspaper