Малюнки на iPhone і iPad Девіда Гокні представили в Лондоні

Галерея Annely Juda Fine Art в Лондоні представляє виставку "Девід Гокні: Малюнки на iPhone і iPad 2009‒2012 і Нові фотографічні малюнки". У рамках проекту можна побачити лімітовану серію із 27 графічних робіт, створених на iPhone або в iPad, а також нову серію "Фотографічні малюнки". Виставка триватиме до 31 серпня 2018 року.

 

Девід Гокні. Смугастий кухоль, 2010

Фото: artdaily.com / Richard Schmidt

 

27 малюнків на iPhone і iPad, представлені на цій виставці, є результатом невтомного інтересу Гокні до вивчення можливостей створення зображень за допомогою сучасних технологій. Із властивою йому увагою до деталей він бере, здавалося б, звичайні предмети повсякденного життя і створює вражаючі зображення, які вражають своїм кольором, візерунком і лініями.


Зручність роботи з невеликим портативним пристроєм, таким як iPhone, з його широкими можливостями використання кольору та штрихування, дозволяє створити нову близькість і безпосередність, які можна побачити в цій серії зображень. Художник малює все, що кидається в очі, чи то халат, що висить на дверях у ванній, зарядний пристрій і кабель, ваза з квітами, келих, чи власний портрет у відображенні. Отримані зображення втілюють світогляд Гокні — "Любов-Життя", створюючи візуальну автобіографію всього, що оточує митця.


Також на виставці показано чотири нові "Фотографічні малюнки". Складаючи композитні зображення з фотографій і картин, Гокні об'єднує різні погляди на інтер'єр своєї студії в Лос-Анджелесі, навмисно змінюючи перспективу і підважуючи наше традиційне розуміння глибини. Дослідження, яке проводить митець, проглядається у нещодавніх роботах, в яких він відходить від стандартного квадратного або прямокутного полотна. Зокрема, у серії "Переміщення фокусу", в якій шестисторонній формат намагається вийти за рамки звичайного простору. Друковані зображення розміщуються на композитних алюмінієвих панелях "Dibond", що забезпечують відчуття тривимірності.


Роботи, зібрані на цій виставці, передають здатність Гокні зображати те, що його оточує, з унікальної точки зору та в самобутній манері. Вони також ґрунтуються на його незмінному інтересі до нових технологій і його здатності пропонувати нові способи вивчення нашого сприйняття реальності. Гокні, якому зараз за вісімдесят, швидко опанував додаток "Brushes" ("Пензлі") на iPhone і почав малювати за допомогою iPad, який, за його словами, "виводить його на новий рівень — просто тому, що він у вісім разів більший за iPhone, розміром з досить великий альбом". Митець вважає, що програмне забезпечення настільки просунуте, що воно не відстає від руки художника і забезпечує достатню чутливість в кольорах і художній лінії. Таким чином майстерність художника постає в найдрібніших деталях і яскравих кольорах. Тим часом, у "Фотографічних малюнках" Гокні продовжує своє дослідження меж однокрапкової перспективи, яке триває протягом всієї кар'єри митця і втілюється в його картинах, фотоколажах та відео.


Девід Гокні — один з найвідоміших художників свого покоління. Нещодавно велика ретроспектива його творів була показана в Tate Britain, Лондон (2017), Центрі Помпіду, Париж (2017) і Музеї мистецтв Метрополітен, Нью-Йорк (2018).

 

Джерело: artdaily.com