У Києві побачать мандрівний "килим" сучасного українського мистецтва!
6 грудня в Музейно-виставковому центрі "Музей історії Києва" відбудеться відкриття масштабного всеукраїнського проекту "Килим. Сучасні українські митці". Експозиція триватиме до 15 січня 2017 року.
Проект мандрував країною з квітня цього року, і ось тепер його представлять у Києві. 20 художників з різних регіонів України створили свої "килими", де кожен показав власне бачення традиційного мистецтва у сучасному світі. На виставці буде представлено живопис, скульптура, інсталяції та відео-арт. Ідея проекту — поєднати традиційне і сучасне мистецтво, знайомити з етнічною культурою, додаючи "народності" сучасному арту.
Роман Мінін. "Килим"
"Сьогодні ми вже не розуміємо всіх сенсів, що вкладалися в традиційні орнаменти тканих килимів. Сучасні художники живуть в іншому контексті, перед ними стоять інші завдання, ніж були перед народними майстрами. Але й ті, й інші мислять образами і символами. І в сучасний "килим" художники вкладають нову, але таку ж багату гаму сенсів і мотивів, що й у тканий килим", — проводить паралелі між традиційним мистецтвом і проектом "Килим. Сучасні українські митці" його співкуратор Ігор Абрамович.
Учасники проекту — це переважно представники молодого покоління, котре заявило про себе лише кілька років тому і все ще перебуває у стані пошуку. Всі вони — дуже різні, кожному притаманний індивідуальний, часто вже впізнаваний стиль.
Сергій Петлюк. "Килим"
"Створені в рамках спільної ідеї проекту індивідуальні висловлювання групи молодих українських художників, такі несхожі один на одного за змістом, напрямком і стилістикою, об'єднуються, тим не менше, у дивовижно цілісне "ткане полотно", формують єдиний "килим"", — говорить співкуратор проекту Олександр Соловйов.
Проект стартував 8 квітня в Татарові, Івано-Франківська область, у головному арт-просторі Zenko Foundation, розташованому на території готельного комплексу "Коруна". Після Карпат його показали у Львові, у Львівському палаці мистецтв. Далі проект побачили харків’яни у "ЄрміловЦентрі". І ось — завершення мандрів "Килима" в Києві.
Артем Волокітін. "Килим"
"Ми від початку виступали за культурну децентралізацію і возили виставку по країні. Сучасне мистецтво має виходити за межі столиці, ставати доступнішим. Але згодом вирішили, що підбити підсумки першого всеукраїнського проекту фундації буде правильніше саме в Києві", — зазначив ініціатор проекту і засновник фонду Zenko Foundation Зенко Афтаназів.
Куратори проекту — Ігор Абрамович та Олександр Соловйов