Марина Абрамович судитиметься з колишнім співавтором

Сербська художниця Марина Абрамович вступила у конфлікт зі своїм колишнім співавтором і коханцем Улаєм. Німецький митець звинуватив Абрамович у порушенні авторського права та подав на неї до суду.

 

Улай та Марина Абрамович

 

За словами Улая (справжнє ім’я художника – Франк Уве Лайзіпен), Марина Абрамович порушила умови їхнього контракту, укладеного в 1999 році. Зокрема, вона нібито підписує спільні роботи своїм ім’ям, за останні 16 років виплатила авторські відрахування Улаю лише чотири рази. «Вона не просто колишній діловий партнер. Наші твори увійшли до шкільних підручників. Вона навмисно неправильно трактує речі», – говорить художник. Його співавторка поки не коментує інцидент, але її адвокат стверджує, що слова Лайзіпена є «образливими і спрямованими на те, аби зашкодити репутації» Абрамович.

 

Перформанс Марини Абрамович у МоМА (2010)

 

Творчі та романтичні стосунки між Абрамович та Улаєм закінчилися в 1988-му. У 2010-му художниця влаштувала відомий перформанс у Музеї сучасного мистецтва Нью-Йорка, під час якого запрошувала усіх охочих сісти навпроти неї і дивитися в очі. Коли вільне місце несподівано зайняв Улай, мисткиня не змогла стримати сліз.

 

Джерело: theguardian.com

 

Фото: theguardian.com, pomeranz-collection.com