Марія Куликовська представить серію скульптур зі смоли, парафіну та гіпсу

16 травня у просторі Port creative hub відкриється виставка Марії Куликовської «Відбитки складок». Експозиція включатиме десять скульптур із серії «Складки часу / складки пам’яті», що вже експонувались в одеській галереї Invogue#Art, а також ряд зовсім нових скульптур. 


Нова серія скульптурних робіт Марії Куликовської торкається теми фрагментованості тіла, створені нею образи нагадують невловимі фантоми та викликають одночасно тривожність і замилування. Окрім цього, на виставці буде представлене культурологічне дослідження про смислове навантаження складок та драпірувань у різні історичні епохи.

 

Тут і далі — твори Марії Куликовської
Надано організаторами


Складки притягували до себе погляди з того часу, як люди навчилися ткати. Художники протягом багатьох століть вносили своє бачення в ідеалізацію тканин та привчили наше око милуватися ними. У нас вони виховали прагнення використовувати складки набагато ширше, ніж це диктується прагматикою. 

 


Відповідно до пізніх робіт французького філософа Мішеля Фуко, зовнішнє — це рухома матерія, яка пожвавлюється рухами, складками і вигинами, які утворюють внутрішнє. Так само складки скульптурної поверхні робіт Марії Куликовської позначають вигини на тілі, форма якого трансформується в залежності від зовнішніх чинників. 

 


«Тіло, оболонка, панцир, покривало, шкіра — чиє це все? Хто власник мого чи твого тіла? Де зберігається свобода — може, в коробочці вигинів, фалд, складок шкіри, долі, влади, життя?» — розмірковує авторка. 


Марія Куликовська працювала із різноманітними матеріалами, серед яких — склопластик, парафін, смола та гіпс. Скульптури відображають персональний досвід мисткині, яка також виступала моделлю для своїх робіт. 

 

Фейсбук

 

* * *
Марія Куликовська — художниця, скульпторка, перформерка. Народилась в 1988 році у Керчі. Переможниця конкурсів RutaRuna для молодих художників України та Швеції (2013), «У пошуках  простору взаємодії» фундації ЦСМ (2012), AKKU (2011-2012), МУХі 2010 від галереї Bottega в Києві. Серед обраних проектів: інсталяція Homo bulla, Фонд «Изоляция», Донецьк (2012); інсталяція Soma, номінація на премію PinchukArtCentre, Київ (2013); перформанс Happy Birthday, Saatchi gallery, Лондон (2015); акція #Onvacation, російський павільйон на Венеційській бієннале, Венеція (2015).