Матісс і Пікассо: у Ніцці представили виставку-“діалог” видатних митців

Музей Матісса в Ніцці представив масштабний виставковий проект "Матісс і Пікассо, комедія моделі" (Matisse et Picasso, la comédie du modèle). Виставка є основною подією вражаючого розмаїття культурних заходів, які відбуватимутья в Ніцці у 2018 році та є доказом художнього динамізму, яким місто завдячує своєму меру Крістіану Естросі. Ніцца, що завдяки амбіційній культурній політиці пропонує широкий ряд культурних заходів протягом усього року, зарекомендувала себе як великий мистецький центр національного і міжнародного значення.

 

Пабло Пікассо. Жінка, що лежить і читає (Femme couchée lisant), 1939

artdaily.com

 

У 2018 році виставка "Матісс і Пікассо, комедія моделі" отримала відзнаку Міністерства культури Франції, яка підтримує важливі виставки, організовані музеями країни, винагороджує інноваційні музейні рішення, проекти на раніше не досліджувані теми та освітні ініціативи.

 

Виставка в Музеї Матісса в Ніцці є частиною міжнародної культурної програми "Пікассо-Середземноморський" (Picasso-Méditerranée), метою якої є зміцнення зв'язків між установами з усіх боків Середземномор'я. З цієї нагоди для виставки Музей отримав сорок творів мистецтва з Національного музею Пікассо в Парижі, а також сто двадцять творів Матісса і Пікассо з державних установ і приватних колекцій.


Ці два велетня мистецтва двадцятого століття не були представлені разом з 2002 року, коли їхні роботи було показано в рамках виставки Матісса-Пікассо, яка подорожувала Лондоном, Нью-Йорком і Парижем. Музей Матісса прагнув повернутися до незвичайнго діалогу, який існує між цими двома художниками. Більш того, саме в Ніцці і її околицях, у таких місцях, як Валлауріс і Ванс, два майстра регулярно зустрічалися та з 1940-х років обидва знаходили своє натхнення в цій середземноморській місцині.


Виходячи з поняття "комедія моделі", про яку говорив Арагон в романі Анрі Матісса, "Музей Матісса" прагне дослідити те, що, ймовірно, є одним з найяскравіших прикладів взаємного художнього суперництва і натхнення в ХХ столітті. Взаємини між Матіссом і Пікассо, на межі діалогу та конкуренції, були предметом постійного обміну. Тонкі, але захоплюючі резонанси існують в творчості обох митців, які слід розглядати в контексті взаємин між кожним художником і його моделлю: однією з головних рушійних сил роздумів обох митців про відображення тіла і творчий акт.


Виставка, організована навколо чотирьох тематичних розділів ("Творити образ", "Трансформувати", "Жадати", "Володіти"), на додаток до колекції Музею представляє сто п'ятдесят картин, скульптур і графічних робіт Матісса і Пікассо. Фотографічний розділ порівнює двох художників за роботою в їхніх студіях, підкреслюючи відмінності і подібності між ними. Виставка доповнюється презентацією архівних документів: листів, каталогів виставок, оглядів і фільмів, що ілюструють історію їхніх стосунків, а також каталогу з працями таких мистецтвознавців як Клаудін Граммонт, Еммануель Перну і Колліни Зеллал (видавництво Éditions Lienart, Париж).

 

Джерело: artdaily.com