Матвій Вайсберг презентує власний «Бестіарій»
Матвій Вайсберг покаже нову виставку, що отримала назву «Бестіарій». Відкриття – 18 листопада о 19:00 у галереї «Мистецька збірка» (м. Київ; вул. Терещенківська, 13).
Матвій Вайсберг. «Бегемотик». Тут і далі – роботи художника з виставки
Виставка «Бестіарій» – це роздуми про світ шляхом проведення аналогій з тваринами, пошук розгадки між світом тілесним і духовним. У Середньовіччі бестіарієм називали збірник зоологічних статей. Автори бестіаріїв за допомогою образів риб, птахів, звірів втілювали поняття релігії і моралі. Вони вірили, що кожна жива істота має своє призначення, а світ – це арена боротьби між добром і злом. Так і в проекті Матвія Вайсберга «Бестіарій» глядач за допомогою алегорій зможе по-новому поглянути на себе і власний шлях.
«Крокодил» (1994)
Матвій Вайсберг представив картини тварин різних періодів. Художник розповідає, що ідея створити свій «Біблійний зоопарк» народилася давно, разом з живописним циклом «Сім днів» (1999 рік). Матвій Вайсберг виділяє в окремий цикл «День п'ятий» і «День шостий», коли, згідно з біблійною традицією, були створені живі тварини. У результаті цей цикл розтягнувся на роки і навіть десятиліття і склав багато десятків робіт, що зображують риб, птахів і звірів. Дві роботи, написані ще в 90-х на полотні, показують давню, історичну частину циклу. Нова частина зроблена частково на фільонках старих дверей, частково на круглих дощечках від піци, подарованих автору друзями для різноманітних мистецьких потреб.
«Олень» (2009)
Також на виставці представлені роботи із серії «Британський музей», створені під враженням від відвідування автором Британського музею в Лондоні, особливо – від побачених там улюблених з дитинства по репродукціям фризів Парфенона.
Технічно ці роботи об'єднує майже скульптурна рельєфність. Скульптура в живописі – давня тема автора, для виконання якої він винайшов власну техніку, використовуючи рельєфну акрилову пасту і традиційний живопис.
«Це дуже глибока філософська виставка. Упевнений, вона подарує глядачеві унікальний духовний і естетичний досвід», – коментує директор галереї «Мистецька збірка» Максим Волошин.
На сьогоднішній день відбулося понад 50 персональних і групових виставок Матвія Вайсберга, у тому числі – в Національному музеї українського мистецтва, Київському музеї російського мистецтва, Музеї сучасного мистецтва (Одеса), Черкаському художньому музеї, Музеї Берлінської стіни в Берліні, Українському інституті Америки в Нью-Йорку, Європейському домі в Лондоні. Разом з критиком Андрієм Мокроусовим Матвій Вайсберг розвинув концепцію художнього ар'єргарду, який і представляє в своїй творчості. Не усвідомлюючи себе релігійним художником і віруючою людиною, Вайсберг постійно звертається до біблійної тематики. У 2014 році він створив знаковий концептуальний проект «Стіна» як реакцію на соціально-політичні події в Україні. Проект «Стіна» виставлявся в Києві, Лондоні, деякі елементи – в Берліні, Нью-Йорку, Лос-Анджелесі. У березні 2015 року виставка «Стіна» відкрилася у Сеймі Республіки Польща у Варшаві.