Мавзолеї Тімбукту відновлять цього місяця

До кінця липня завершиться реставрація 14 мавзолеїв комплексу Тімбукту, що на півночі африканської Республіки Малі. Про це повідомили на 39-й сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що триватиме до 8 липня в Боні (Німеччина).

 

Бібліотеки не території Тімбукту

 

Три роки тому терористичні групи ісламістів зруйнували поховання мусульманських святих і давні бібліотеки Тімбукту. В 2012 р. вони окупували північну частину республіки в результаті військового перевороту.

 

«В часи, коли культурна спадщина піддається нападу терористичних груп, реставрація Тімбукту дає підстави для оптимізму», – впевнена голова Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Марія Бьомер. «Тімбукту – символ країни, яка оновлюється і знаходить у собі нові сили. Це найкраща відповідь, яку ми можемо дати екстремістам, та чудова історія успіху для міжнародної спільноти», – повідомляє Альфредо Перес Армінан, асистент організації з питань культури.

 

Комплекс Тімбукту зведено в ХІІІ столітті. Він складається з 16 мавзолеїв, які за кількістю похованих називають «містом 333 святих».

 

Джерело: theartnewspaper.com

 

Фото: polit.ru