Медіа-художник поміркує про землю
4 лютого у Vozdvizhenka ARTS HOUSE (м. Київ; вул. Воздвиженська, 32) розпочнеться виставка «Клітина» («Lobule»). У ній український медіа-художник Headachee ArtLaboratory покаже землю як фізичну частину простору та історико-культурне явище.
«Земля» як образ набуває функції архіву, інформаційного носія культурно-історичного спадку. За допомогою меппінгу художник одночасно відтворює хронологію подій, що відбулися на нашій території за період 90 років (з появи відео-документування). Фрагменти історичних подій оформлені у вигляді напівпрозорих спалахів на гранях зрізу ґрунту і впорядковані як хронологічні шари.
«Земля» як фізична субстанція відтворена художником у формі біологічної циркуляції процесів у ґрунті, ілюзією «живого» фрагменту простору. Тобто фрагмент землі (ґрунту) візуалізується в образі живої клітини. Суть такої метафори полягає в людській властивості ототожнювати матеріальний світ та складну багатовікову систему образів та сенсів. Поняття етнічної, культурної приналежності, історії, батьківщини, дому, сім'ї неподільно пов'язані з образом «землі». На цьому образі заснована ідентифікація будь-якого соціуму.
В експозиції буде представлена також серія об'єктів, оформлена у вигляді ботанічного гербарію, зразки якого зібрані з кабелів і проводів, що передають відео- та аудіо-інформацію. Це метафоричне уявлення про інформаційний простір як про другу природу – штучно створену модель світу. Сучасні інформаційні технології створюють віртуальний простір, який є джерелом для набування віртуального знання замість дослідного. Таким чином повна картина реального світу поступово втрачається.
Headachee ArtLaboratory – український художник, медіа-митець. Народився у м. Київ. Закінчив НАОМА, факультет образотворчого мистецтва (2007), спеціалізація – станковий живопис. Учасник групи «ubik», в центрі уваги якої – сучасна людина та її відносини з навколишнім простором: трансформації візуального сприйняття, взаємодія людини з живим і предметним світом.
Останній день виставки – 13 березня.