«Межа розуміння» Сергія Петлюка

15 квітня о 18:00 в Малій галереї Мистецького Арсеналу (м. Київ; вул. Лаврська, 10) відбудеться відкриття проекту Сергія Петлюка «Межа розуміння». Це персональна медіа-інсталяція митця, в якій він намагається осягнути межі розуміння поняття війни.

 

 

Ось що говорить про проект сам автор:

 

«Коли війна відбувається в чужій країні, ніщо не силує тебе заглиблюватись у неї, приймати у свою свідомість, пробувати раціоналізувати її, наближати до своїх емоційних та тілесних переживань. Чужі війни ми переживаємо розумом.

 

Коли ж війна відбувається вдома, з її нелюдськістю і абсурдністю мусиш стикатись повсякчас, мусиш уявляти своє практичне майбутнє, мусиш переосмислювати своє близьке минуле. Насильство війни стає частиною твого оголеного безпосереднього життя. Рятуючись від його пронизливого насильства, пробуєш аналізувати війну, знаходити до неї дистанцію, наче ліків від недуги. І невдовзі розумієш, що постає все більше питань, на які немає певної відповіді або вона є взагалі відсутньою. Кількість цих питань росте з числом убитих і покалічених, знедолених і позбавлених домівок. А одного дня відчуваєш – питання без відповіді стають критичною масою, що доводить до певної  межі. Межі розуміння нерозуміння.

 

На якийсь час кожен з нас опиняється перед особистим викликом, вибором: звикнути до нового системного насильства, його раціонального людського безуму, чи знайти власне розумне переживання, що не дасть забути про це ніде на межі розуміння».

 

«Межа розуміння» Сергія Петлюка триватиме до 10 травня.

 

Технічний партнер – SAMSUNG.