Михайлов покаже глиняну печінку Прометея

«Prometheus live(r)» – нова виставка Романа Михайлова, що стартує 13 травня о 19:00 в арт-просторі Port creative hub (м. Київ; вул. Набережно-Хрещатицька,10А). Він візуалізує античний міф про Прометея за допомогою глиняної скульптури, створеної в рамках резиденції PortArtStudio.

 

 

Роман Михайлов підвішує у центрі простору масивний об’єкт з сирої глини. Під впливом часу і повітря його поверхня деформується на очах, а витвір таким чином перебуває у постійній трансформації. Глиняна форма – рельєфна і важка, у білому просторі вона відтворює відчуття зусилля, яке передує руйнуванню. Ця ж форма стає повторенням античного міфу Прометея: напруження, розривання між передчуттям абсолютної краси та небезпекою.

 

«Моїм першочерговим задумом було створення саме цього об’єкту – символічної печінки Прометея, ідея матеріалу прийшла пізніше. Він здобув вогонь для людей, тож для своєї роботи я використовую необпалену глину. Можливо, колись з цієї маси неправильної форми вийдуть фігури людей», – коментує Роман Михайлов.

 

Змішуючи землю і воду, художник створює скульптуру, яка нагадує про образ захисника людства від ірраціонального коловороту страждань. Цей богоподібний персонаж, переосмислений світовою літературою, знімає метафізичну протилежність добра і зла. І тоді виявляється, що скепсис і заперечення, дерзання і сумніви, зліплені в одну глиняну масу, стають неодмінною умовою творчості.