Мінін презентує «Шахтарський фольклор» в М17

Роман Мінін представить проект «Шахтарський фольклор». Відкриття виставки відомої серії художника відбудеться 21 червня о 18:30 у Центрі сучасного мистецтва М17 (м. Київ; вул. Антоновича, 102-104).

 

Роман Мінін. «Доза». Тут і далі – роботи художника з виставки

 

Єлизавета Більська, куратор виставки:

 

«Цей проект вже став культовим і виконав свою мистецьку місію, бо задовго до гарячої війни зафіксував стан певної частини допіру українського суспільства, дехто з якої тепер вперто не хоче ототожнювати себе з Україною. Чому? Через що? Завдяки чому? Відповідь на ці питання з холодним розумом дадуть наступні покоління, позбавившись часом істеричного емоційного фону. І картини Мініна будуть саме тими артефактами, за якими вони вивчатимуть семантику і проблематику нашої доби. Чому на це варто подивитися? Та хоча б тому, що у такій кількості і якості вони будуть експонуватися востаннє. Відразу по завершенню частина картин поїде до іноземних галерей, інші – повернуться до майстерні художника, ще деякі – до приватних колекцій. Залишиться тільки пам’ять і спогади про цю виставку, за якими майбутні покоління будуть досліджувати наш час. Бо картини Мініна – це не просто мистецтво, це вже історія!».

 

«У запій чи в забій?»

 

Роман Мінін:

 

«Задумуючи і реалізуючи проект “Шахтарський фольклор або про що мовчить Донбас”, я не ставив перед собою завдання виставити на посміховисько колекцію вульгарних шахтарських анекдотів або розповісти глядачеві про тяготи шахтарської праці в реалістичній манері письма, з впізнаваною деталізацією механізмів. Як би не хотів шахтар прийти на виставку і впізнати в купі намальованого металу ту чи іншу модель комбайна, ще раз посміятися над анекдотом, знайомим з дитинства, в моїх картинах він цього не побачить.

 

Замість цього я пропоную йому глибше подивитися на своє життя, серйозніше замислитися над своєю долею. Сподіваюся, що в моїх роботах він пізнає те справжнє почуття чи передчуття, той страх або незрозумілу силу, віру в Бога, яка і є основною темою моїх творів.

 

Герої моїх картин це люди, покликання, професія і доля яких бути шахтарем, їх робота алегорично нагадує про пошук істини як глибоко під землею, так і в глибині свого серця. Самі того не усвідомлюючи, вони добувають вічні цінності. Смирення – це один з головних подвигів героїв моїх картин. Це глибоко християнське почуття усвідомлення свого призначення, свого місця в цьому житті передається з покоління в покоління. Як би не тиснула на них земля, як би не обманювала корислива влада, скільки б не підбурювали їх на сутички один з одним – смирення утримує їх від страшного гріха. І дарма мудреці при владі вважають цю беззахисність своєю заслугою. Горілкою і телевізором не задушити правду».

 

«Покірність»

 

Роман Мінін – один з найуспішніших українських художників, що працює в жанрі живопису, графіки, стріт-арту, фотографії, автор об'єктів та інсталяцій. Його роботи на шахтарську тематику давно відомі широкому загалу в Україні та за кордоном. З 2009 року – член Національної спілки художників України. У 2013-му – номінант премії Pinchuk Art Center. Учасник багатьох українських та міжнародних виставок і арт-ярмарок, серед останніх: Manifesta 11 (червень 2016, Цюрих, Швейцарія), ART16 (травень 2016, Лондон, Великобританія) та інші. Входить до топу  найдорожчих українських художників, чиї роботи активно продаються на світових аукціонах, зокрема Phillips та Sotheby’s. В червні 2015 року робота Мініна «Генератор Донецького метро» була продана за суму, що перевищує 11 тисяч доларів.