Митці розкриють «Філософію міграції»

Щербенко Арт Центр спільно з Музеєм культурної спадщини та Міжнародним благодійним фондом світових українців «Діаспора» презентують спільний виставковий проект «Філософія міграції». Це колективна виставка молодих українських живописців, фотографів та відео-артистів, які осмислюють феномен міграції з точки зору сучасної людини та сучасного митця. Куратор – Марина Щербенко.

 

Анна Надуда. «The Shell» (документація перформансу)

 

Учасники проекту: Мирослав Вайда, Марія Куліковська (за участі Жаклін Шабо), Роман Михайлов, Анна Надуда, Сергій Петлюк, Руслан Тремба.

 

Сергій Петлюк. Без назви (фрагмент відео)

 

«Цей проект є не лише потужною мистецькою подією, але й підіймає болючу для багатьох поколінь українців проблему – можливості чи неможливості особистісної реалізації на Батьківщині. Учасники проекту розмірковують на цю тему в контексті сьогодення, однак апелюють і до досвіду попередніх поколінь, зокрема, видатних діячів культури, які представлені в Музеї культурної спадщини», – говорить керівник Музею культурної спадщини Оксана Підсуха.

 

«В рамках даного проекту мені було цікаво попрацювати з молодими українськими художниками та дослідити ставлення молодого покоління до проблеми міграції, а також до соціально-політичних умов в Україні, які часто підштовхують людей залишити країну. Безперечно, важливою є тема усвідомлення власної національної ідентичності, тим паче в умовах життя і творчості в іншій країні», – зазначає куратор виставки Марина Щербенко.

 

«Філософія міграції» триватиме з 9 липня до 9 жовтня в Музеї культурної спадщини (м. Київ; вул. Московська, 40-Б).