Митці розпочнуть міжнародний діалог у Дніпропетровську

Із 13 до 15 квітня у галереї «Артсвіт» (м. Дніпропетровськ; вул. Січових Стрільців/Артема, 4а) триватиме проект «Діалоги». Це обмін досвідом щодо урбаністичних арт-проектів та художніх практик у жанрах живопису, відео та інсталяцій між художниками та кураторами з Німеччини, Намібії, Азербайджану та України.

 

Кадр із документального фільму Імке Руст «An Infinite Scream», знятого у Намібії 

 

Повна програма заходів «Діалогів»:

 

13 квітня, 18:30

 

Дискусійна платформа «Художні інтервенції в міський простір»

 

Учасники: Імке Руст (Німеччина/Намібія), Сабіна Шихлінська (Азербайджан), Микита Шаленний (Україна). Присутні матимуть можливість поговорити з трьома митцями про особливості реалізації проектів у міському середовищі, а також про те, якою має бути вулична скульптура, та як той чи інший об’єкт впливає на мешканців та їх місто.

 

14 квітня, 18:30

 

Сабіна Шихлінська. Презентація художніх та кураторських практик – проектів, присвячених темі війни, терору та насильства в сучасному суспільстві

 

В рамках презентації Сабіна Шихлінська продемонструє два відео з авторського мультимедійного проекту «Dangerous Red» (2008 – 2016). Також заплановано перегляд pdf-каталогу кураторського проекту «WMD – Weapon of Mass Destruction – сучасне мистецтво Азербайджану» та одного відео з проекту.

 

15 квітня, 18:30

 

Імке Руст. Презентація художніх та кураторських практик, що сфокусовані на урбаністичних та природніх інтервенціях

 

Авторка поговорить про роботи, в яких досліджує, яким чином мистецтво може впливати на глядача, змінювати нашу реальність і її сприйняття. Чи може мистецтво, наприклад, викликати дощ або захистити планету? Презентація буде доповнена 45-хвилинним фільмом про її ленд-арт проект «Безкінечний крик», в якому художниця актуалізує проблеми, що виникають внаслідок роботи уранових шахт в Намібії.

 

Фото з проекту Сабіни Шихлінської «Dangerous Red», презентованого у березні 2016 року в Римі

 

Про учасників проекту:

 

Імке Руст – художниця, кураторка (Німеччина/Намібія)

 

Народилась у Віндгуку, Намібія. Ступінь бакалавра з візуальних мистецтв здобула в Університеті Південно-Африканської Республіки. Двічі переможниця у Standard Bank Namibia Biennale. Учасниця персональних та групових міжнародних виставок. Стипендіатка Німецької служби академічних обмінів (2006). За час роботи куратором в Національній галереї Намібії отримала досвід в арт-менеджменті, що дозволив згодом ініціювати та керувати некомерційними проектами обміну між Намібією та Німеччиною. Працює з різними медіа, зокрема в напрямку ленд-арт. З 2010 року ділить свій час між Намібією та Німеччиною.

 

Микита Шаленний – художник, куратор (Україна)

 

Народився в Дніпропетровську, Україна. Закінчив Придніпровську державну академію будівництва та архітектури. Після закінчення працював викладачем архітектурної практики, архітектором. Переможець в категорії «Найкраща інсталяція» на ярмарку сучасного мистецтва Арт Вільнюс 2015, володар Призу глядацьких симпатій PinchukArtPrize 2011. Працює в жанрах живопису, відео, фото, інсталяції, акції. Учасник персональних та групових проектів в Україні та за кордоном. Куратор галереї Артсвіт. Живе і працює в Дніпропетровську.

 

Сабіна Шихлінська – художниця, незалежна кураторка (Азербайджан)

 

Народилась в Баку, Азербайджан. Закінчила Інститут ім. В. Мухіна в Санкт-Петербурзі, факультет монументального живопису. Продовжила навчання в Університеті мистецтв та культури в Баку. З 2006 року отримала звання Заслуженого художника Азербайджану.  Учасниця численних виставок в національних галереях та MоMA (Баку), бієннале в Азербайджані та за кордоном. Кураторка більш ніж 70 азербайджанських та міжнародних проектів, виставок, ленд-арт симпозіумів, освітніх майстер-класів. Кураторка першого азербайджанського павільйону на 52 Венеційській бієнале. Живе і працює в Баку.

 

 

Проект «Діалоги» відбудеться за підтримки Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку (офіс у Дніпропетровську).