Митці з Польщі та Британії навчатимуть перформансу у Львові

Із 28 серпня по 3 вересня у рамках «Днів Мистецтва Перфоманс у Львові» відбудеться «Школа Перфомансу» – єдиний в Україні освітній майданчик арт-перфомансу, де можна перейняти досвід авторитетних майстрів з різних країн.

 

У програмі «Школи» – низка лекцій, майстер-класів, відеопоказів та індивідуальних консультацій з митцями. Після завершення навчання учні зможуть презентувати аудиторії фестивалю власні перфоманс-ідеї. Кожного року у «Школі» навчається до 50 учнів з різних міст України. Завдяки постійному проведенню «Школи Перфомансу» окреслюється нова генерація молодих українських перфомерів.

 

Цього року «Школа Перфомансу» пропонує дві незалежні навчальні програми. Одну проведе відомий польський перфомер та незмінний викладач «Школи» Януш Балдиґа. Другу – професорка Сандра Джонстон та професор Алістер Макленан з Ольстерського університету. 

 

Алістер Макленан та Сандра Джонстон 

Усі зображення надано організаторами

 

Локацією «Школи Перфомансу» стане лекційний зал Львівського музею історії релігії (пл. Музейна, 1) .

 

Програма «Присутність/відсутність» Януша Балдиґи триватиме із 28 по 30 серпня, щодня з 10:00 до 14:00.

 

Програма «Пошук шляхів» Сандри Джонстон та Алістера Макленана триватиме із 29 серпня по 3 вересня, щодня з 10:00 до 14:00.

 

Януш Балдиґа

 

Для участі у  «Школі» потрібно заповнити аплікаційну форму до 25 серпня 2017 р. Основним критерієм відбору буде особиста мотивація потенційних учнів. Підтвердження участі прийде на пошту 26 серпня.

 

Навчання у «Школі Перфомансу» є  безкоштовним, вкладка на матеріали та перерви на каву – 100 грн.

 

 

Після занять учні можуть відвідувати покази учасників «Днів Мистецтва Перфоманс у Львові», які відбуватимуться щодня з 18:00 на території Львівського музею історії релігії, Львівського палацу мистецтв, галереї «Дзиґа», на вулиці Лесі Українки чи у середмісті. Цього року у фестивалі візьмуть участь митці з Таїланду, Японії, Ізраїлю, Норвегії, Великобританії, Польщі та України.

 

 

* * *

Сандра Джонстон / Sandra Johnston

Мисткиня родом із Північної Ірландії. Презентує свої роботи на міжнародному рівні з 1992 року, здебільшого працюючи у жанрах перфомансу, інсталяції та візуального мистецтва. У своїх роботах часто вивчає наслідки травм, через реалізацію своєрідних акцій пам’яті, які існують у формі свідчень та емпатичних зустрічей.

 

З 2002 року займається викладацькою та дослідницькою діяльністю. Є стипендіаткою науково-дослідницької програми AHRC в університеті Ольстера в Белфасті, досліджуючи проблему «травми місця». У 2007 році вона стала запрошеною професоркою «Ré Soupault» в Університеті Баухаус (Веймар). У 2013 році опублікувала свою дисертацію «Відсутністьрозумних підстав для сумніву: дослідження концепцій сумніву, ризику і свідчень через призму взаємовідносин перфомативного мистецтва та правової системи».

 

Деякі з її творів розвиваються за рахунок інтенсивної співпраці, зокрема, за умов довготривалих творчих відносин з партнерами Алістером Макленнаном та Домініком Торпом, які значно збагатили її перфомативну практику. Окрім цього, Джонстон залучена до процесів формування художніх колективів у Белфасті: CATALYST ARTS & amp; BBEYOND.

 

Алістер Макленан / Alastair MacLennan

Народився 1943 р. Художник та перфомер, родом із Блер-Атолл, Шотландія.

 

Професор в Ольстерському університеті в Белфасті (Північна Ірландія), почесний учасник фестивалю National Review of Live Art у Глазго (Шотландія).

 

У своїх роботах займається пошуком ідентичності, цінності та сенсу, створюючи "живе" мистецтво у полі матеріалістичної культури.Вважає, що не існує загальноприйнятих правил для відносної оцінки перфомансу як жанру, який розвиває інші види візуального мистецтва та регулярно практикується на міжнародному рівні. В той час, як перфоманс балансує на межі усвідомлення громадскістю, не маючи місця у моделі традиційних цінностей, перфомер повиненшукати способи вирішення цієї дилеми, або ж залишиться на периферії.

 

Януш Балдиґа / Janusz Bałdyga

Народився 1954 року в Любліні. 1974-79 роках навчався в Академії Образотворчого Мистецтва у Варшаві (відділення живопису). Учасник та співзасновник мистецької групи PRACOWNIA (1976-1981), співкерівник майстерні DZIEKANKA в Студентському арт-центрі (1976-1979) у Варшаві. З 1979 року учасник театру Академія Руху. Зараз професор Балдиґа навчає мистецтва перфоманс в Університеті мистецтв у Познані.

Автор рисунків, об'єктів, інсталяцій, перфомансів і вуличних акцій. Протягом багатьох років практики, він розробив свій унікальний спосіб, що характеризується спрощенням мови і засобів артикуляції завдяки використанню простих елементів, таких як дошки, цвяхи, канат, вода, тканина або скло, і які він застосовує, щоб створити елементарні структури: лінію, коло, прямокутник, крапка. Балдиґа запровадив термін «місця відзначені», який тлумачить як визначення простору і його обмежень з динамікою, що приносить присутність людини.