Митці заговорять від імені Землі в новому масштабному проекті

19 вересня – 1 жовтня в арт-просторі M17 Contemporary Art Center у Києві (вул. Володимира Антоновича, 102-104) відбудеться відкриття проекту «Земля як не / суб'єкт», виставки творів мистецької частини проекту «Земельна відповідь». Гасло проекту: «Всі говорять про земельне питання, проте ніхто не запитує відповіді у землі».

 

Фрагмент роботи Єгора Анцигіна в рамках проекту «Земля як не / суб'єкт»

Надано організаторами


Проект «Земельна відповідь», пропонуючи можливі шляхи розвитку агросфери, фіксує пов’язану з ним проблематику та проявляє найбільші конфлікти.  Однією зі своїх важливих задач творці проекту бачать у необхідності залучити до діалогу про долю земельної реформи в Україні новий суб’єкт — землю, голос якої допомагають почути сучасні художники. 

Протягом літа Єгор Анцигін, Тереза та Михайло Барабаш, Віра Ганжа, Ксенія Гнилицька, Артем Волокітін та Тетяна Маліновська, Микита та Єгор Зігура, Костянтин Зоркін, Анна Кахіані, Алевтина Кахідзе, Богдан Андрійцев, Сергій Якунін створювали свої роботи, досліджуючи проблематику сфери: земля не сприймається як Суб’єкт. Ставлення до землі як ресурсу, проте не як до суб’єкта із власними інтересами, окрім її виснаження, також породжує конфлікти.

Організатори проекту переконані, що в сучасному світі роль художника не тільки в емоційному вираженні того, що він відчуває, а й у пізнавальній, дослідницькій та аналітичній роботі. При цьому, Ксенія Малих, мистецтвознавиця та кураторка, підкреслює важливість комунікативної ролі мистецтва.

«..У проекті «Земельна відповідь» ми вперше можемо спостерігати як голос художника долучається до вирішення реальних суспільних проблем, говорячи від імені чогось/ когось, що не може говорити. Ми стаємо свідками конструювання нової реальності. За великим рахунком це вже і є нова реальність...» — прокоментувала задум проекту мистецтвознавиця Ольга Балашова, яка виступила консультантом проекту.

У мистецькій частині проекту включено і сучасне поетичне мистецтво — твір поета та репера Артема Лоїка «Мама земля». Організатори проекту прокоментували: «Як можна викрити та знешкодити популізм? Можливо, один з варіантів — посилити до абсурду ідею, якою він живиться».

Протягом дії експозиції у просторі цих художніх висловлювань заплановані тематичні конференції, круглі столи та інші заходи, а 29 вересня — презентація результатів форсайту у спільному каталозі із художніми роботами.

 

Відкриття виставки відбудеться 19 вересня о 18.30 (може бути оновлено).

 
Дізнатися більше