Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions відсвяткує 10-річний ювілей

2 та 3 червня в Мистецькому Арсеналі в Києві пройде Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions. Тема ювілейного фестивалю — ЦІННОСТІ. 

 

Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions — найбільша архітектурна подія в Україні створена у 2008 році, учасниками якої за десять років роботи стали 120 спікерів та більше ніж 36 000 відвідувачів з усього світу. Мета ювілейного 10-го фестивалю — обговорити цінності в площині архітектури, урбанізму, а також житті загалом. Команда CANactions прагне створити умови для обміну ідеями та діалогу в площині сучасної архітектури.

 

Тут і далі — Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions

 

Фестиваль є найбільшою архітектурною подією України. За 10 років його гостями стало 36 тисяч відвідувачів, 120 спікерів з усього світу, команда CANactions провела дві дослідницькі лабораторії, сім воркшопів, вісім Конкурсів молодих архітекторів; двадцять укранців отримали нагоду здобути ступінь магістра Інституту архітектури в Дессау (Dessau Institute of Architecture, Німеччина). За історію фестивалю було організовано десятки презентацій, майстер-класів, дискусій, круглих столів та показів фільмів. 

Про шлях, який некомерційна освітня ініціатива CANactions пройшла за 10 років її організатори розповідають: "З 2008 року CANactions розпочався як фестиваль, тепер це освітня платформа, яка включає післядипломну Школу Урбаністики, публічні освітні івенти , які тривають впродовж року. Також ми організовуємо конкурси молодих архітекторів, конкурси міських проектів, міжнародні та національні архітектурні конкурси, адже  віримо, що впровадження конкурсної практики в Україні — це шлях до якісних міських змін. CANactions разом із партнерами надає гранти на реалізацію міських проектів в Україні. На сьогодні 17 проектів отримали кошти в сумі 100 тисяч доларів. Ці та інші конкурси допомагають громадським організаціям, інституціям та окремим громадянам втілювати свої ідеї розвитку міст України в життя".  

 


 

Протягом фестивалю гості матимуть змогу відвідати виставки та презентації молодих архітекторів, взяти участь у  дискусіях та майстер-класах. Також на події буде створений окремий креативний дитячий майданчик.

 

Про свою участь у  фестивалі вже заявили  Мартін Рейн-Кано — засновник TOPOTEK 1 (Берлін, Німеччина), що у 2013 році отримав золоту медаль від Міжнародного Олімпійського комітету за проект Superkilen у Копенгагені, а також Ганс Ван дер Хайден — засновник Hans van der Heijden Architect (Амстердам, Нідерланди), автор книг та есе з урбан-дизайну, викладач Кембріджського університету. Вони проведуть лекції на головній сцені фестивалю для усіх відвідувачів. Ще один поважний гість — Флоріан Іденбург, співзасновник компанії SO-IL в Нью-Йорку. До заснування своєї компанії він спіпраював з Прітцкерівськими лауреатами Sejima та Ryue Nishizawa (SANAA), очолюючи проектні групи щодо скляного павільйону в Толедо, штат Огайо, і Нового музею сучасного мистецтва в Нью-Йорку. Окрім всесвітньо відомих спікерів на фестиваль запрошені молоді українські та іноземні фахівці.

 

 

Організатори події — CANactions — освітня платформа, яка сприяє створенню в Україні місць та спільнот, де люди будуть задоволено жити та працювати. Співорганізатором 10-го Міжнародного архітектурного фестивалю є Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал».

 

Партнерами фестивалю є Future Architecture Platform, Посольство Швейцарії в Україні, Посольство Королівства Нідерландів, Посольство Королівства Данія, Посольство Литовської Республіки в України, Італійський  Інститут Культури в Україні, Польський Інститут в Києві.